"Більшість ліків, якщо їх неправильно застосовувати, можуть спричинити побічні ефекти. Та, на жаль, близько 64% українців про це забувають", - зазначили у МОЗ.
Крім того, у МОЗ зауважили, що багато українців не звертаються за кваліфікованим лікуванням через брак часу.
"А ще до самолікування призводить… перенасичення інформацією, коли пацієнт дізнається з Інтернету більше про свою хворобу, сучасні методи лікування тощо, а потім обговорює все з лікарем - у цьому немає нічого поганого. Та коли людина самостійно діагностує собі захворювання через пошуковик і шукає в Інтернеті, як лікуватися, а тоді застосовує набуті знання на практиці без участі медичного фахівця - ні до чого хорошого це здебільшого не призведе", - попередили у міністерстві.
"Хоч би якими були причини, що підштовхують до самолікування, пам?ятайте про шкоду, яку воно може заподіяти вашому здоров?ю", -
Там навіть назвали причини, чому українці полюбляють займатися самолікуванням. Серед найпоширеніших - недооцінювання серйозності проблеми, недовіра до лікарів, зокрема побоювання, що лікар випише непотрібні або дорогі ліки, незгода зі встановленим діагнозом і призначеним лікуванням тощо.