Сьогодні у Покровському Соборі святкова служба. Бо Яблучний Спас. Вперше його святкують за новоюліанським календарем. Парафіяни кажуть, до змін починають звикати.
Помаленьку звикаємо, тому що я ходжу до тієї церкви, яка вже святкує по-новому і я мушу так само. Щоб не міняти, наприклад, церкву мені тут зручно. комфортно, добре, як то кажуть, затишне місце для моєї душі, то мені було легко перейти, того що так святкує церква по-новому і ми так само по-новому, - каже Марія, парафіянка.
Я так вважаю, що новий календар - це більш правильний календар, бо ще пам'ятаю, як мій батько говорив, що жили за цим календарем. Так що ми нормально все це сприйняли й дуже раді, що так все є, - каже ?Олександра, парафіянка.
Прийшли по новому календарю. Вже всі свята святкуємо по новому календарю. Кожного року приходимо святимо, - каже Леся, парафіянка.
Традиційно у цей день парафіяни приходять до храму на Богослужіння, після його завершення освячують дари природи - фрукти.
Преображення Господнє це одне з дванадцяти великих свят у християнстві. Воно присвячене подіям, коли Ісус Христос піднявся на гору Фавор та преобразився перед своїми учнями.
Бо й справді у цей час одяг його змінився, читаємо Євангелія стала білою як світло, як сніг і водночас з'явилися старозавітні мужі Мойсей і Ілля, які перебували на горі Фавор. Навіть сам апостол Петро, Яків, Іоан, які перебували на горі Фавор відчувши цю благодать, сказали що добре нам тут бути, - каже ?Петро Мартинюк, священник Свято-Покровського кафедрального собору ПЦ.
У цей день забороняється сваритися, гніватися чи погано говорити про будь-яку людину. Варто додати, що третій, останній спас святкуватимуть 16 серпня.