Експерти радять людям проконсультуватися в лікарів щодо вживання препаратів під час спеки.

Про це повідомляє УНІАН.

Нещодавно світ пережив найспекотніший день за всю історію спостережень, а тривалі хвилі спеки стали найпоширенішим явищем через зміну клімату, тому такі умови можуть змінити дію ліків та їхній вплив на пацієнтів, які їх приймають, пише Reuters.

Як спека впливає на дію та якість ліків
Зазначається, що ліки проти загальних хвороб можуть підвищувати чутливість пацієнтів до спеки, погіршуючи реакцію організму на високу температуру, зокрема здатність потовиділення та швидкість кровотоку.

Крім того, теплові хвилі підвищують ризик погіршення якості майже всіх ліків, до прикладу, якщо йдеться про капсули, спреї, таблетки, сиропи або інші форми.

За словами експертів, пацієнтам варто проконсультуватися зі своїми лікарями щодо можливого коригування доз або графіку прийому ліків у спекотну погоду, а також зберігати прохолоду, пити більше води, шукати тінь або кондиціонер.

Які ліки підвищують чутливість до спеки
За інформацією Reuters, ліки проти артеріального тиску та серцевої недостатності пригнічують спрагу та підвищують ризик зневоднення.

"Блокатори кальцієвих каналів можуть спричинити дисбаланс мінералів, через що організму буде складніше регулювати температуру, а бета-блокатори - потовиділення та охолодження тіла. Діуретики, або таблетки для вживання води, також можуть спричинити зневоднення та мінеральний дисбаланс", - попередили у матеріалі.

Також до цього переліку відносять ліки проти алергії. Деякі препарати, які можна придбати без рецепта, зменшують потовиділення та можуть погіршити терморегуляцію.

Крім того, деякі психіатричні препарати обмежують здатність пацієнтів потіти, однак деякі антидепресанти мають інший ефект, посилюючи потовиділення та пригнічуючи спрагу.

До списку увійшли й ліки для щитоподібної залози, адже вони можуть підвищувати температуру тіла, порушувати терморегуляцію та викликати надмірне потовиділення.

Яка температура є безпечною для зберігання ліків
Загалом ліки варто зберігати при температурі 15-25 градусів за Цельсієм у прохолодному, сухому місці, якомога далі від сонячного світла.

За словами викладача фармацевтичного факультету Університету Нью-Мексико в Альбукерке Емі Бачирич, складно передбачити, як саме псуватимуться ліки при екстремальних температурах, оскільки кожен препарат індивідуальний.

"Загалом, ліки не можна залишати в гарячих автомобілях або годинами в гарячих поштових скриньках, якщо це ліки, замовлені поштою", - додають у матеріалі.