Про це йшлося на спільній нараді керівників правоохоронних та інших державних органів Рівненської області, яку провели в обласній прокуратурі.
Під час заходу учасники погодилися, що протидія зовнішньому ворогу загострила наявні проблеми боротьби з розкраданням і нецільовим використанням бюджетних коштів, а боротьба зі злочинністю в цій сфері вимагає оперативності, мобільності та гнучкості у прийнятті рішень.
З початку цього року розпочато вже 52 кримінальні провадження щодо бюджетних правовідносин. Найбільше з них – за матеріалами прокуратури. Водночас упродовж 2023-2024 років на території області проведено понад 16 тис. закупівель на загальну суму, яка перевищує 17,5 млрд гривень. Кожна з них підлягає перевірці та відповідній оцінці.
Особливу увагу правоохоронні та державні органи звертають на встановлення фактів включення сум податку на додану вартість до ціни договорів та укладення договорів про закупівлю із суб’єктами господарювання, які належать підсанкційним особам. Крім того, зважаючи на запит суспільства, потребує правової оцінки законність використання бюджетних коштів, виділених під час дії воєнного стану на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.
Тож учасники наради обговорили питання взаємодії, поглиблення співпраці та обміну інформацією, а також підписали спільну постанову, у якій визначили конкретні заходи для посилення контролю за використанням бюджетних коштів.
Читайте також: Коли вимикатимуть електропостачання на Рівненщині у середу, 26 червня? (ГРАФІКИ)