Мурал відомого рівненського художника Костянтина Качановського прикрасив одну зі шкіл у Польщі.

 Про це повідомили в Рівненській облраді.

На ньому зображені дві дівчини, які символізують польсько-українську дружбу.

Малюнок він виконав на прохання голови Рівненської обласної ради Андрій Карауш – як подарунок для партнерів Рівненщини з Вармінсько-Мазурського воєводства. А саме Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому, а також в пам’ять Мирона Сича – засновника школи, польського політика українського походження і великого друга України.

Учора в навчальному закладі відбулося свято останнього дзвоника. Тут, до слова, навчаються і діти з Рівненщини. Делегація Рівненської обласної ради долучилася до урочистостей в рамках офіційного візиту до регіону-партнера.

Дружба з Вармінсько-Мазурським воєводством Республіки Польща триває понад 20 років. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну партнери передавали на Рівненщину гуманітарні вантажі, швидкі допомоги, приймали наших біженців.

"Співпраця триває. Минулої осені ми привезли українські книги польським друзям з Комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурові Ілавецькому, наш драмтеатр взяв участь у днях української культури. Крім того, працівники виконавчого апарату облради не раз проходили стажування в місті Ольштин – адмінцентрі воєводства. Рівненська обласна дитяча лікарня також має багаторічні зв'язки з аналогічним польським закладом, їхні лікарі постійно обмінюються досвідом. Щодо освіти, то наша Острозька академія та Ольштинський університет – також партнери", - розповів голова обласної ради Андрій Карауш.

Відомо, що в рамках візиту заплановані офіційні зустрічі, під час яких говоритимуть про подальше практичне партнерство.