На Рівненщині презентували Реєстр музейного фонду України. Наша область – одна з пілотних регіонів для завершального етапу впровадження системи.

 Нині на території Рівненщини діють 15 музеїв. Упродовж року працівники установ будуть оцифровувати облікові дані про музейні предмети шляхом внесення даних в державний електронний реєстр.

Роботу системи для місцевих музеїв представили заступниця Мінкульту з питань цифровізації (CDTO) Анастасія Бондар та заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко.

На сьогодні в музеях України зберігається близько 12 мільйонів предметів. Найголовніша проблематика полягає в тому, що всі облікові дані про ці предмети зберігаються в самих музеях лише в паперовому вигляді. Маємо на меті створити онлайн-реєстр, куди установи зможуть самостійно інтегрувати інформацію про об’єкти мистецтва, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені, на жаль, - розповіла Анастасія Бондар.

Олександр Терещенко розповів про технічну сторону роботи і користування реєстром. Серед напрямків роботи – оцифрування експонатів та матеріалів, адже переважна кількість музейних установ веде облік та інвентаризацію предметів вручну, за допомогою паперових реєстрів.

Співробітники музеїв зможуть отримати доступ до системи через вебінтерфейс. Інтерфейс для кожної установи буде стандартизований та динамічно відображатиметься відповідно до внесених даних.

Про це повідомляють в Рівненській ОДА

Читайте також: На Рівненщині горіли дві житлові будівлі