Вікторія - майбутній харчовий технолог. Навчається у Рівненському фаховому коледжі інформаційних технологій. Вперше долучилась до акції з випікання пасок. Робить її для тата.
Мій тато пішов на війну 16 жовтня 2022 - го року. От він уже два роки там, бачимось ми рідко. У цивільному житті їздив на заробітки, працював на будівництві. 15 жовтня йому прийшла повістка і він на наступний день з речами пішов у військкомат, - каже Вікторія.
Родина проживає у селі біля кордону з білоруссю. Випікати паски сімейна традиція. Цьогоріч Вікторія особливо старається, бо пече її для найріднішого.
Я роблю цю паску з любов'ю і даю йому надію, що все буде добре і він обов'язково повернеться додому.
Ольга - викладачка у рівненському коледжі. Знає всі секрети випікання пасок, аби була пухкою та добре зійшла. Дає поради здобувачам освіти і замішує власну, для свого хрещеного батька, який воює.
Найбільш дорогий мені чоловік, який там нині є, це мій хрещений. З перших днів війни пішов добровільно у військкомат, вступив у ЗСУ. У найважчі часи був під Бахмутом, - розповідає викладачка Ольга Прокопчук.
Студенти першого та другого курсів долучилися цьогоріч до акції "Паска для друга". Для них це практика, а також можливість спекти великодній хліб для певних людей.
У нас є свої секрети, паску ми розробляли за своїм рецептом. Щороку ми його удосконалюємо і вона виходить особлива. Ми вже не перший рік долучаємось до такої акції "Паска для друга" і не вперше випікаємо для наших збройних сил України, які дають нам можливість працювати, навчатись і жити, - каже Анна Сухецька, викладачка Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій.
Акції "Паска для друга" вже 10 років. Щороку змінювали локації, залучали до її випікання військових та ВПО. За ці роки спекли понад 10 000 пасок.
Для нас "Паска для друга - це лікувальний проєкт, бо людина, яка вимішує, випікає - вона складає всі свої емоції. вона випікає конкретну паску для конкретної людини. Минулоріч багато говорили, мовляв, навіщо ви випікаєте, вона ж зіпсується, не доїдуть....Кожна наша паска має адресата, так було від початку і так було сьогодні, - розповідає Любов Романюк, начальниця Управління культури та туризму Рівненської ОВА.
Цьогоріч у Рівному спечуть 400 пасок. Частина з них вже готова і незабаром поїде до військових. Вікторія закінчує прикрашати паску для тата. Малює герб і пише слова. Користуючись нагодою передає привітання і слова вдячності батькові.
Я хочу подякувати тату, що він мене оберігає, оберігає мій сон. І хочу сказати, тату - я тебе дуже сильно люблю!!! І вірю, що все буде добре!!
Читайте також: У Дубні встановили алею писанок (ФОТО)