Сьогодні ми маємо побілку дерев більш історичним і традиційним фактором. Тому нам треба полишити цю традицію і знати, що вапно - це агресивна речовина, яка негативно діє на живу клітину. А слід користуватися інсектицидами та фунгіцидами, - каже Ростислав Шикула, біолог
Втім, більшість господарів вважають, що цей процес допомагає захистити стовбури дерев від перепаду температури, мікробів і прямих сонячних променів. Тож навесні активно білять у своєму саду стовбури усіх дерев. Натомість біологи наголошують, що в догляді за деревами найкраще використовувати не вапно, а інші речовини, які дійсно приносять користь деревам.
Досить дієві сьогодні інсектициди та фунгіциди продаються в спеціалізованих магазинах для саду і городу. Тому потрібно іти в спеціалізований магазин, поговорити з консультантом і він вам порадить фунгіциди від грибків і інсектициди від комах. І ваше дерево буде захищене і здорове, - пояснює біолог.
Вапно у свою чергу навпаки, може зашкодити дереву. Оскільки ця речовина здатна закупорити пори, перешкоджати газообміну та порушити водний баланс в корі і не пропускати світло. Через, що дерева можуть погано прокидатися навесні і відставати у розвитку. Особливо згубно вапно діє на молоді дерева з гладкою корою.
Взагалі в місті є заборона, що не можна білити дерева. Ми їх і не білимо ніколи. Більше побілка дерев стосується дерев. І взагалі вона проводиться в зимовий період. В даний час вона не є актуальна, вона може і нашкодити самому дереву. Для декоративних вона ніякої ролі для них не відіграє, - каже Валентина Цуркан, начальниця дільниці озеленення Рівненського міського тресту зеленого господарства
Біологи додають, побілка – це старий метод, ефективність якого не доведена. А при невірній концентрації вапна, суміш може спалити кору дерева. Тому хто дійсно хоче своїм доглядом зміцнити дерева має користуватися іншими перевіреними речовинами. І в жодному разі не білити дерева для краси.
Читайте також: Рейдерське захоплення у центрі Рівного? Що відомо про конфлікт у Народному домі (ВІДЕО)