Діти та молодь є найуразливішими під час війни. На Рівненщині цьогоріч 1,5 тисячі підлітків отримали фахову допомогу психологів. Про це інформують в Рівненській ОДА.

Нині, за словами першого заступника голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, в закладах освіти працює 986 психологів, пів сотні з яких – в інклюзивно-ресурсних центрах. Також кожен третій сімейний лікар надає підтримку з ментального здоров’я, а це 1139 фахівців.

Звернень до психологів під час війни побільшало. Від початку року на Рівненщині фахівці надали допомогу 1,5 тисячі підліткам. Загалом батьки, учні та студенти найчастіше скаржаться на підвищену напругу в родинах, переживання кризових ситуацій, втрату близьких та тривожність. Також підлітки зверталися із проблемами домашнього насильства, депресії, заниженою самооцінкою, невпевненістю в собі. Саме тому продовжуємо реформувати психологічну службу, - сказав Сергій Подолін.

Найбільше безплатних консультацій психологів з початку року підлітки отримали у КП "Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення" РОР Туди звернулося 1352 дітей, з них 38 скеровано на стаціонарне лікування. У Центр ментального здоров'я в м. Рівне проконсультували 106 дітей віком від 14 до 18 років.

Нагадаємо, що безплатна психологічна допомога надається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська

Читайте також: У Рівному висадили 17 гінкго білоба - Greening of the Planet