Українська православна церква Київського патріархату відкликала нагороду військовослужбовцю 72 ОМБр імені Чорних Запорожців Віктору Пилипенку через його приналежність для ЛГБТ-спільноти.

Це — Віктор Пилипенко, позивний “Француз”. Брав участь в АТО з 2014 року, став на захист України у 2022 році з початком повномасштабної агресії рф. Крім того, Віктор — відкритий гей, правозахисник та ЛГБТКІ+ активіст.

 8 лютого Патріарх Філарет відзначив медалями бійців 72 ОМБр, вручивши медалі за «Жертовність і любов до України». Нагороду отримав увесь особовий склад медичного пункту 1-го механізованого батальйону бригади.

Серед відзначених військовослужбовців медичного пункту був і уродженець Рівного Віктор Пилипенко.

Друзі, я щиро радий, що виходячи з того, що патріарх Філарет зробив такий крок і подякував мені, відкритому гею та активісту правозахисту за захист - вручив мені медаль зі своїм підписом та печаттю, він та очолюваний ним Київський патріархат кардинально змінили свою позицію щодо ЛГБТ+ людей та більше не вважають нас "гріховними" та такими, що є причиною коронавірусу, - написав у фейсбук Віктор Пилипенко.

Проте, у пресслужбі Київської патріархії УПЦ зазначили, що військовослужбовець на своїх сторінках у соцмережах розмістив неправдиву інформацію про те, що Патріарх Філарет вручив йому відзнаку, як відкритому гею за правозахист і що ніби Патріарх Філарет і Київський Патріархат кардинально змінили свою негативну позицію щодо ЛГБТ.

Ми дякуємо воїну Віктору Пилипенку (як і всім нашим захисникам за те, що вони захищають нашу свободу та територіальну цілісність) за його військові заслуги, але не розділяємо його гріховних уподобань і агітацію ЛГБТ. Повідомляємо, що зважаючи на відкриту пропаганду гріховної ідеології та заперечення існування Бога, вважати церковну нагороду Віктору Пилипенку від 08.02.2024 р. указ № 27468 – анульованою, - пишуть на сторінці УПЦ Київського Патріархату.

Згодом сам Пилипенко також прокоментував історію з "анулюванням" нагороди.

Філарет просто жменями засівав свої нагороди як піар-акцію своєї конфесії. Навряд він взагалі вникав, що кожному з бійців довелося прожити за два роки війни й скільки разів нас ледь не забрала смерть. Спершу піар. Людина потім. Он і нагороду анулювали - бо я ж для них і не людина зовсім, - заявив Віктор Пилипенко реагуючи на скасування своєї нагороди.

Військовослужбовець додає, що визнає лише нагороди від Народу України, якому давав Присягу.

Читайте також: Наніс ножем удар у спину: у Вараші поліцейські затримали підозрюваного в тяжкому