На Рівненщині турбуються про дітей, які позбавлені батьківського піклування. Соціальний захист, освіта та дотримання прав дітей, влаштованих на цілодобовому перебуванні в пансіонах. Таку тему обговорили під час освітянської наради. Про це інформують в Рівненській обласній державній адміністрації.

Серед учасників засідання – заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, керівники профільних департаментів та служб, а також представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Олександр Корнійчук.

Звертаю увагу насамперед на дітей, які мають або набувають статус сироти чи позбавлених батьківського піклування. Відтак, заклад стає опікуном. Саме з того моменту учні повинні отримати всі необхідні пільги та гарантії. Це медична, освітня, соціальна, психологічна та безпекова послуги, - каже Людмила Шатковська.

На Рівненщині на повному державному утриманні перебуває 20 дітей.

Урядом створена тимчасова слідча комісія, яка моніторить та контролює дотримання прав і свобод дітей цієї категорії. Зокрема, порядку влаштування до закладів освіти, цілодобове перебування в них та супровід фахівців, - додає начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева.

У Рівненській ОДА нагадують, що на Рівненщині мережа закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування складається із 12 спеціальних, 4 – спеціалізованих, 2 – санаторних шкіл.

За інформацією Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, 1,6 тисячі неповнолітніх отримують корекційно-розвиткові та освітні послуги в спеціальних школах та навчально-реабілітаційних центрах, де сконцентровані відповідні фахівці, освітнє середовище і матеріально-технічна база. 1,1 тисячі – здобувають освіту мистецького, спортивного, військового та наукового спрямування в закладах спеціалізованої освіти. 394 особи отримують послуги тривалого лікування та реабілітації в закладах санаторного типу.

Читайте також: Патрульні повернули додому загублену 80-річну рівнянку