Додому вдалося повернути 11 українських дітей. Це 6 дівчаток, серед яких дві рідні дворічні сестрички-двійнята, та 5 хлопчиків. Найменшій повернутій дитині — 2 роки, найстаршій — 16 років.

Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка зовсім не може пересуватися.

Українців вдалося повернути з ТОТ та РФ за посередництва Держави Катар та за підтримки ЮНІСЕФ, а також сприяння у роботі Державної прикордонної служби. Це повернення, як і всі інші, відбулося у межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA.

Напрацюванням шляху повернення та всім процесом займався Офіс Омбудсмана спільно з іншими органами державної влади. Рідні дітей звернулися до інституції, аби повернути примусово переміщених і депортованих українців на Батьківщину.

Спільно з командою Омбудсмана дітей зустрічав Посол Катару в Україні Гаді Аль-Гаджрі.

На жаль, доля дітей трагічна — вони вимушені були пережити окупацію рідних міст, бомбардування та поранення, смерть рідних. Деяких РФ примусово паспортизувала та навіть знайшла їм “опікунів”.

Тепер українці вдома. Наше завдання не тільки подбати про логістичний, безпековий та інші напрямки повернення, але й надалі забезпечити отримання дітьми психологічної, гуманітарної допомоги, залучаючи до цього партнерів, — зазначає омбудсман Лубінець Дмитро.

Читайте також: На Сарненщині майже півсотні споживачів залишилися без електропостачання