Про це повідомила Рівненська обласна держаміністрація. У своїй діяльності вона застосовує підходи Європейського Союзу в організації заходів контролю за здоров'ям тварин, а також виконання зобов’язаннями України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема в частині наближення законодавства у сфері санітарних і фітосанітарних заходів.
«Нині велика увага приділяється експорту українського зерна та скороченню терміну проведення фітосанітарної експертизи для недопущення простою транспортних засобів. І те, щоб до наших закордонних партнерів потрапляла якісна українська продукція, а в України був імідж надійного експортера – завдання Держпродспоживслужби. Переконаний, що всі завдання, які стоять перед Держпродспоживслужбою з боку Президента, Уряду, а також на регіональному рівні, будуть виконані», - додав начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль , який долучився до колегії.
Також було обговорено роботу обласної фітосанітарної лабораторії, чию діяльність координує Держпродспоживслужба. Зокрема, повідомили, що за минулий рік лабораторією перевірено 2500 тонн насіння. Загалом ж провели майже пів сотні тисяч фітосанітарних експертиз. Це на 10 тисяч більше ніж у 2021 році.