16 січня 2022 року – неділя. В Україні вшановують пам'ять Кіборгів. Це важлива для українців пам’ятна дата, яку запровадили за ініціативи бійців, що вижили у боях за Донецький аеропорт. Цього дня в Україні проводять пам’ятні заходи, щоб вшанувати захисників, які поклали життя за свою державу.

До Нового року залишилось 349 днів.

Який сьогодні день в Україні і світі

16 січня в Україні — день пам’яті Кіборгів. Це важлива для українців пам’ятна дата, яку запровадили за ініціативи бійців, що вижили у боях за Донецький аеропорт. Цього дня в Україні проводять пам’ятні заходи, щоб вшанувати захисників, які поклали життя за свою державу. В народі їх називають “Кіборгами”. Сьогодні вони є символом патріотизму та відданості незалежній Україні. Всі бійці, які захищали ДАП, отримали державні нагороди (деякі з них — посмертно).

Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року. Тоді найманці та сепаратисти захопили його термінали. Того ж дня українці змогли повернути контроль за летовищем, завдавши нищівного удару терористам. Але бойові дії тривали до 25 січня і закінчилися лише тоді, коли Донецький аеропорт було повністю зруйновано. Понад 200 бійців в тих боях віддали своє життя.

16 січня святкують День лідовара (заливника льоду). Ці люди працюють на великих аренах або просто готують маленькі місцеві ковзанки до зимового сезону. Дату обрали на честь дня народження 1901 року американського інженера Френка Замбоні. Саме він винайшов машину для заливання (відновлення) льоду на ковзанці. До цього люди робити це вручну.

А ще 16 січня святкують Всесвітній день The Beatles. Це свято було створено для багаточисленних шанувальників гурту, а також для всіх тих, хто з повагою ставиться до світової музичної культури. Саме гурт The Beatles справедливо вважають одним з найпопулярніших у світі. Їхні пісні пропагандують мир, любов до ближнього, добро та пошук істини. Ще й досі феномен гурту залишається справжньою загадкою. Адже протягом багатьох десятиліть він все ще дуже популярний.

Яке сьогодні церковне свято

16 січня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Гордія. Народився та виріс він в християнській родині, в місті Кесарії в III столітті. В зрілому віці став на військову службу і дослужився до сотника (начальника) війська. Коли почалися гоніння християн вирішив піти зі служби та оселитися самітником в пустелі.

Згодом повернувся на Батьківщину, де тоді за належність до християнської релігії катували та вбивали. Під час язичницького свята вголос почав проповідувати Боже слово та назвав себе християнином. За що був арештований та піддався жорстокій карі. Не відступив від віри навіть під страхом смерті. За що був вбитий.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 січня

Які сьогодні іменини: Гордій, Ірина, Аріна.

Талісманом людей, народжених 16 січня, є онікс. На Сході цей камінь вважали символом скорботи. А ось в Єрусалимі онікс вважався священним каменем. Ним прикрашали стіни храму та трон Соломона. З давніх часів його носили виключно чоловіки, але сьогодні він підійде і вольовим жінкам.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: за вікном заметіль, бджоли будуть добре роїтися;
  • місяць знаходиться в колі, буде сильний мороз;
  • якщо 16 січня біля будинку побачити зайця, скоро похолодає;
  • по небу пливуть хмари, значить буде хуртовина;
  • на деревах 16 січня іній, погода буде сухою та ясною;
  • на деревах тріщать гілки — до морозу;
  • на небі 16 січня яскраві зірки, буде ясна погода.

На Гордіїв день, а саме так називали 16 січня наші предки, господині робили ватрушки з сиром. Також на столі обов’язково були сирні страви, що повинно було принести в дім щастя.

Джерело: ТСН

Читайте також: Серед зими у Рівному зацвіла верба