Завдяки прокуратурі Білівське городище повернуть у державну власність. Про це повідомляють в Рівненській обласній прокуратурі.

Рішенням господарського суду Рівненської області задоволено позов Рівненської окружної прокуратури та зобов’язано орган місцевого самоврядування повернути державі земельну ділянку історико-культурного призначення вартістю 38,5 млн грн.

Йдеться про відоме на Рівненщині Білівське давньоруське городище, яке вже стало туристичним магнітом. Це пам’ятка археології національного значення, розташована на території Зорянської громади.

Як об’єкт історії та культури Х – XI ст. городище перебуває під особливою охороною держави, а землі під ним не підлягають передачі з державної до комунальної або іншої форми власності.

Водночас прокуратурою встановлено, що попри законодавчу заборону, земельну ділянку площею 1,8 га, яка знаходиться в межах охоронної зони пам’ятки, віднесено до земель сільськогосподарського призначення державної власності та безпідставно передано із державної у комунальну власність громади.

З метою недопущення знищення пам’ятки археології у результаті обробітку земельної ділянки, окружна прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

Читайте також: У Рівненській області понад 500 людей отримали ваучери на навчання