Середня температура грудня на Рівненщині очікується на рівні нуля, а цьогорічна зима буде теплішою за попередню. Водночас починаючи з 2-ої половини січня, прогнозують сильні вторгнення арктичного повітря, відтак – суттєве зниження температури. Про це під час брифінгу розповіла начальник відділу метеорологічного прогнозування авіаметеостанції «Рівне» Рівненського обласного центру з гідрометеорології Ірина Вакулінська.

Опади останніми роками стали більш інтенсивними та короткочасними. Особливістю наших зим стали часті відлиги, коли температура повітря піднімається вище 0°C, - зазначила Ірина Вакулінська. - Тим часом надалі в Україні буде збільшуватись амплітуда коливання погодних «гойдалок». Тому нам з вами нічого не залишається, як адаптуватися та пристосовуватись.

На сьогодні найбільшу справджуваність є короткострокові та середньострокові прогнози. Середня річна справджуваність таких передбачень по Рівненщині складає 92-96%.

Тим часом визначальним фактором для отримання хороших сходів на полях є запаси вологи, які, відповідно, формуються опадами. Загалом останнім часом фермери надають перевагу пізнім строкам сівби озимі зернові – через очікування оптимальних умов зволоження ґрунту.

На сьогодні 95% посівів озимих перебувають у доброму та задовільному стані. Загалом впродовж останніх років озимі знаходяться в кращому стані, ніж раніше. Це пов’язано із плюсовими температурами впродовж зими, - розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надія Переходько.

Водночас за останні декілька десятків років на Рівненщині суттєво змінилася структура посівів. Так, на сьогодні понад 60% площ становлять пізні культури – соняшник, кукурудза, соя, які раніше не вирощувалися взагалі. Зважаючи на подальші кліматичні явища, а також враховуючи рентабельність і конкурентоспроможність, структура аграрних площ і надалі буде змінюватися, пояснила Надія Переходько.

Модерував брифінг Олександр Корольчук, - в.о. директора Департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА.

Читайте також: У Рівному поліцейські припинили підпільне виготовлення фальсифікованого алкоголю та вилучили майже тонну сурогату