Працівники ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області спільно з ГО Центр Інтеграції відвідали МКП у Рівненському та Дубенському районах. Моніторинг та актуалізація стану умов проживання внутрішньо переміщених осіб здійснюється в рамках співпраці міжнародних організацій, обласної та місцевих влад і організацій громадянського суспільства.

«Місця тимчасового проживання мають забезпечувати переселенцям гідні та безпечні умови. Для нас - це пріоритетні завдання. Ми спільно з нашими партнерами, зокрема з громадянського сектору, створили Раду ВПО при Рівненській обласній військовій адміністрації. До складу Ради увійшли і самі переселенці. Це допоможе оперативно реагувати на виклики, в тому числі пов’язані з умовами в МКП», - повідомила заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Цього разу відвідали місця компактного проживання у п’яти громадах Дубенщини та чотирьох - Рівненського району. Загалом на Рівненщині функціонує 73 МКП. Відповідність умов перебування в них постійно контролюється.

Соціальні фахівці спілкувались з керівниками МКП, дізнавались, які нагальні потреби залишаються у внутрішньо переміщених осіб. Головною проблемою визначили невідповідність житла для осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення. Приміщення потребують дообладнання чи переобладнання, щоб забезпечити комфортні умови для усіх мешканців. Також визначили, що окремі помешкання потребують косметичного ремонту та заміни електропроводки.

Нагадаємо, зараз на Рівненщині проживає більше 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Частина цих людей проживає у місцях компактного проживання. Це переважно сім'ї з дітьми, люди похилого віку, маломобільні категорії населення, які й надалі потребують нашої допомоги та соціальної підтримки.

 Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: Які соціальні гарантії передбачені військовослужбовцям: створено єдиний вебресурс