Поліцейські встановили, що о 10:30 до заявниці зателефонувала невідома, представилася її донькою та повідомила, що отримала тяжкі травми у ДТП на Вінниччині, а на операцію негайно потрібні гроші. Зазначила, що скоро прийде її колега, забере готівку та перерахує їй на картку. Пенсіонерка повірила, адже її донька дійсно перебувала у Вінницькій області в гостях у родичів. Утім, коли після передачі коштів сконтактувала з нею, то виявилося, що все гаразд.
Під час проведення розшукових заходів та слідчих дій, за наданим потерпілою описом зловмисника зокрема, оперативники Рівненського РУП у взаємодії із волинськими колегами орієнтовно через три години після повідомлення затримали двох аферистів у Луцьку.
Ними виявилися 27-річний уродженець Донеччини, який нині проживає у Києві, та 32-річний мешканець столиці. Останній три місяці тому звільнився із місць позбавлення волі, де відбував покарання за скоєний розбій.
Чоловіки зазначили, що у телеграмі знайшли повідомлення про роботу: до їхніх обов’язків входило у різних регіонах забирати за вказаними адресами гроші. Потому певну суму перераховували на зазначені «роботодавцями» картки, а решту залишали собі в якості зарплатні.
За фактом шахрайства, вчиненого за попередньою змовою групи осіб, слідчі Рівненського РУП розпочали досудове розслідування за частиною 2 статті 190 КК України.
Зловмисників затримали в порядку статті 208 КПК України та помістили до ізолятора тимчасового тримання. Під час поверхневої перевірки у них виявили та вилучили мобільні телефони та частину грошей, які вони ще не встигли перерахувати.
Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.
У рамках кримінального провадження поліцейські встановлюють інших причетних до скоєного злочину осіб.
Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненської області.
Читайте також: Рівнянин спокусився на швидкий заробіток в Інтернеті та сплатив шахраям понад 150 тисяч гривень