Як тільки з'являться ці голоси, відповідний законопроєкт буде внесено на порядок денний погоджувальною радою, а потім проголосований у парламенті.

Про це інформує УНІАН. Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомляє, що станом на зараз у парламенті немає необхідної кількості голосів для заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату.

Про це Стефанчук сказав в інтерв'ю "Радіо свобода". Зокрема, у нього запитали, чому не вносяться на розгляд парламенту законопроекти, які передбачають заборону діяльності УПЦ МП.

Спікер ВР зазначив, що згідно з регламентом роботи парламенту, він як голова Верховної Ради не впливає на порядок денний, а порядок денний формується виключно погоджувальною радою.

"Парламент – це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акту, виносити його у залу, провалювати для того, щоб просто потішити Російську Федерацію, то це просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально", - наголосив Стефанчук.

При цьому, у нього уточнили, чи точно впевнений він, що у Верховній Раді не буде 226 голосів на заборону УПЦ МП.

"Я дуже хочу вірити в те, що я побачу 226 голосів. Але поки йде внутрішня дискусія, тому що дискусія проходить не тільки всередині "Слуги народу", а проходить у тому числі в межах інших партій, які позиціонують себе як дуже патріотичні", - відзначив Стефанчук.

"А для чого далеко ходити, якщо навіть у фракції, про яку ми говоримо, є чи теперішні, чи колишні попи цієї церкви, будемо відверті. Тому тільки буде 226, я думаю, погоджувальна рада... Ще раз кажу, не голова Верховної Ради формує порядок денний, а погоджувальна рада ухвалить рішення про ухвалення цього проєкту", - підкреслив голова парламенту.