Круглий стіл, організований Комітетом ВР України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння ГО «Центр політико-правових реформ» відбувся у Рівному вчора, 11 вересня.

Головне питання, яке виносилося на обговорення — взаємодія державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян.

Участь у круглому столі, який відбувся паралельно і в онлайн форматі, взяли народні депутати України, представники профільних інституцій, обласної влади, місцевого самоврядування, вітчизняних, міжнародних організацій та експертів, а також керівництво ГУНП в Рівненській області, - зазначають у відділі комунікації поліції Рівненської області

Під час заходу були представлені результати дослідження стану співпраці органів адміністрації та громадськості у сфері забезпечення безпеки громадян обговорено концепцію «Безпечна громада», напрацьовану експертами ГО Центру політико-правових реформ.

До слова, у поліції області впроваджується ряд безпекових платформ. Серед них — проєкт «Поліцейський офіцер громади», в рамках якого нині 97 поліцейських офіцерів громад несуть службу у 55 територіальних громадах.

Також, зважаючи на нинішню ситуацію, для посилення заходів із національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії, Головним управлінням Національної поліції в Рівненській області за підтримки Рівненської ОВА було зініційовано реалізацію проєкту на території Сарненського та Вараського районів, які межують із республікою білорусь.

Крім того, у поліцейських на особливому контролі — безпека освітнього процесу для наймолодших жителів регіону.

Перед початком навчального року керівники територіальних підрозділів області переглянули та внесли коригування у зони оперативного реагування нарядів поліції для наближення їх до закладів освіти, особливо під час найбільшого відвідування, а також у вечірній та нічний час доби, — йдеться у повідомленні.

Разом з цим, керівництвом поліції Рівненщини ініційовано перед головами ТГ впровадження безпекових ініціатив щодо встановлення у закладах освіти різного типу камер відеоспостереження, «тривожних кнопок» поліції охорони, рамок металодетекторів, охоронної сигналізації.

На території області також впроваджується проєкт «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі», метою якого є співпраця Національної поліції, ДСНС, Управління освіти та територіальної громади на засадах партнерства, спрямованої на забезпечення належного рівня безпеки в освітньому середовищі, запобігання, раннього виявлення, припинення й усунення негативних явищ та їх шкідливих наслідків щодо безпеки учнів.

Тож, пріоритет у діяльності поліції — забезпечення безпекового середовища для усіх жителів громад.

Читайте також: Є потреба у всіх групах крові: Рівненській центр служби крові чекає донорів