Фото ілюстративне
Насильство під час війни зросло. Кількість заяв та кримінальних проваджень збільшилася майже вдвічі.

Про це вчора, 3 серпня, говорили під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Головувала заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська. Серед присутніх – представники профільних департаментів, управлінь і служб області, поліціантів, прокуратури та організацій громадянського суспільства.

«Минулоріч звернень щодо скоєння будь-якої форми насильства було на 400 менше. Щорічно їх кількість зростає на 16%. Вже маємо зареєстрованих більше півсотні випадків насильства над дітьми. Такі статистичні дані вказують на те, що наслідки війни вже відчутні», - сказала Людмила Шатковська.

Окремо обговорили питання, які стосувалися психічного стану військовослужбовців, які перебували у полоні, учасників бойових дій, ВПО, а також торгівлю людьми.

Нагадаємо, нині в області працює 22 спеціалізовані служби, які допомагають постраждалим від домашнього насильства в громадах, 2 денні центри, консультативні служби, мобільні бригади та шелтер. Вже додатково створюється 5 нових спеціалізованих служб, які надаватимуть психологічну допомогу та різні види консультацій.

Проте, ця мережа не покриває всі територіальні громади.

«Маємо працювати не після вчинення насильства, а на попередження та превенцію. Це виклик для всього суспільства. Треба спільно доопрацювати мережу локацій, які надаватимуть психологічну допомогу. На цю ініціативу надає кошти і держава, і міжнародні донори», - додала заступниця голови Рівненської ОДА.

Про це повідомила пресслужба Рівненської ОВА.

Читайте також: Привласнили понад 20 млн грн під виглядом продажу автівок та квадрокоптерів для потреб військових: Нацполіція викрила організовану групу шахраїв