Експозиція присвячена постаті Михайла Грушевського – політика, державотворця, науковця, а також його доньці – Катерині Грушевській, талановитій вченій, дослідниці українського героїчного епосу.
Вчений секретар Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Софія Легін надала науковий коментар до виставки. Вона розповіла присутнім про маловідомі факти з життя Михайла Грушевського, а також про непересічну долю єдиної доньки Грушевських – Катерини, вченої в галузі етнографії та фольклору. А також розкрила образ вченого-історика у мистецтві на прикладі робіт українських художників, що зберігаються у фондах Музею.
Учасники заходу переглянули короткометражну стрічку "14 місць Михайла Грушевського у Львові" (головний режисер – Роман Метельський, голова правління ГО "Українське Фотографічне Товариство", директор інтернет-ресурсу "Фотографії старого Львова").
Фільм висвітлює події львівського періоду життя Михайла Грушевського (1894 – 1914 рр.), акцентує увагу на місцях, які стали визначальними для історика у місті Лева.
Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига ознайомив присутніх із рівненськими сторінками життя відомого вченого, а директорка обласної бібліотеки Валентина Ярощук розповіла про відвідування бібліотекарями Рівненщини місць, пов’язаних із Грушевськими у Хелмі (Республіка Польща).
Під час заходу відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між ГО "Українське Фотографічне Товариство та КЗ "Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека" РОР в історико-культурному та мистецькому напрямах. Сторони планують підвищувати залученість людей з інвалідністю, людей літнього віку, переселенців, учасників війни та членів їхніх сімей до участі у культурно-мистецьких заходах, їх соціальну активність.
Читайте також: На Рівненщині відродять давній промисел - коноплярство (ВІДЕО)