Лісовий квиток — єдиний документ в Україні, який надає право проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України.

 Як нагадали в Державній екологічній інспекції Поліського округу, за за збір чорниці (як і будь-чого іншого) з метою реалізації без наявності квитка передбачена адміністративна відповідальність

Використання лісових ресурсів заборонено ст. ст. 69,73 Лісового Кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про рослинний світ». За це передбачена відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб від 51 до 119 грн, на громадян від 17 до 51 грн.

Крім того за реалізацію лікарської та технічної сировини дикорослих рослин особами, які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, передбачено відповідальність за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), матеріали за такими фактами передаються до суду.

Також фахівці нагадують про заборону збирати лісові ягоди гребінками, які пошкоджують рослини, кущ чорниці підсихає. А, оскільки можливість відновити коріння чорниця за сотні літ не навчилась, від такого виду збирання зникають ягідники.

"Шановні громадяни! Будьте свідомими, не нехтуйте заборонами, які можуть коштувати людського життя Для отримання лісового квитка заготівельники звертаються у місцеве лісове господарство", - додали екоінспектори.

Читайте також: Рятувальники нагадують жителям Рівненщини про штрафи за спалювання трави до 6 120 гривень