Виплати здійснюються військовою частиною в якій перебував на грошовому забезпеченні військовослужбовець, дружині (чоловіку), а в разі якщо її (його) немає, — повнолітнім дітям, які проживали разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства — незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі та не мають дітей, за їх зверненням на підставі наказу командира військової частини про виплату.
Разом з тим військовими формуваннями надається сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, допомога в проведенні поховання і компенсуються матеріальні витрати на ритуальні послуги та спорудження надгробків у розмірі п’яти прожиткових мінімумів у розрахунку на місяць на одну особу, установлених законом на дату загибелі (смерті) військовослужбовця. Така допомога виплачується одному із членів сім’ї військовослужбовця на підставі витягу з Реєстру про смерть для отримання допомоги на поховання військовою частиною, в якій проходив службу загиблий військовослужбовець.
Також, у разі загибелі (смерті) військовослужбовця передбачено виплату одноразової грошової допомоги. Вона призначається і виплачується у розмірі:
а) у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
б) у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних із проходженням військової служби 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Сім’ям військовослужбовців загиблих у період дії воєнного стану одноразова грошова допомога виплачується в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів.
Виплата одноразової грошової допомоги в розмірі 15 000 000 гривень, здійснюється також сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого у період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони. відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).
За інформацією Рівненського обласного ТЦК та СП
Читайте також: В Україні ветерани можуть отримати 3 мільйони гривень на підтримку свого бізнесу