Нині людство живе в епоху цифровізації, тому цифрові навички для кожного – необхідність. І не лише у професійній сфері, а й у побуті. Такі вміння допомагають також отримати якісні послуги. Усе це разом покращує якість життя.

На цьому наголосила заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило під час брифінгу, де презентувала платформу "Дія.Освіта".

За допомогою національної платформи "Дія. Освіта" кожен користувач може здобути або базові навички цифрової грамотності, або ж покращити свої вже набуті вміння. Формат простий і зрозумілий. Загалом є понад 200 цифрових серіалів. Отриманий після проходження сертифікат, можна додати до резюме при працевлаштуванні на роботу, - зазначає Іванна Смачило.

Такі курси вже пройшли близько 2 мільйонів людей. 75% з них отримали сертифікати про їх проходження.

Навчання відбувається в освітньому та розважальному форматах. Таке поєднання називається – "едьютеймент". Це досить цікаві серіали за участю артистів, відомих і авторитетних людей.

Крім семінарів на платформі є також вебінари, інтерактивні завдання та спілкування із фахівцями.

Займають такі серіали досить короткий період часу. Одна серія – 5-10 хвилин. Це буде ніби ефект випитої кави у поєднані із новими знаннями, - каже Іванна Смачило.

Оновлена Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/courses передбачає можливість безкоштовно опанувати понад 50 професій.

Проєкт пропонує дізнатись більше про професію дизайнера, бариста, SMM-спеціалістів, майстра з поклейки шпалер, кондитера, а також прослухати базовий курс підприємця.

На платформі для школярів та студентів є профорієнтаційні тести. А для переселенців та решти охочих – можливість зробити перший крок до нових навичок. Це також працює і як механізм підвищення кваліфікації.

За різними підрахунками, 5-7 мільйонів людей в Україні втратили роботу і змушені шукати нове місце. А у разі складання тесту високого рівня є можливість також ознайомитися із каталогом вакансій у своєму регіоні. Відтак одразу працевлаштуватися, - розповідає Іванна Смачило.

До слова, платформа Дія.Освіта доступна українською та англійською мовами????????, в Україні та поза її межами.

Читайте також: Понад 200 млн грн: на Рівненщині відбувся рекордний аукціон із приватизації держмайна