Процедуру отримання дозволів на агродрони для аграріїв Рівненщини - прискорять.

Про це повідомляють у Рівненській ОДА.

Аграрії з усіх областей одностайно просять прискорити процедуру отримання дозволів на використання дронів-обприскувачів на полях. Тому тему обговорили на селекторній нараді Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Рівненську область представляв заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

«Застосування агродронів для внесення засобів захисту рослин замість традиційних наземних обприскувачів дозволяє зменшити витрати на самі препарати та паливо. При цьому, основним критерієм для впровадження БПЛА є не лише економічна доцільність та критична необхідність, а й часові рамки. Тривалість очікування такого дозволу - від 10 до 30 днів. Але цю процедуру варто прискорити, адже ми маємо тримати економіку», - сказав Ігор Тимошенко.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України усі пропозиції та звернення взяли в роботу і пообіцяли врегулювати це питання спільно з Мінобороною.

Нагадаємо, відповідно до роз’яснень міністерства від 6 квітня 2022 року, проведення весняно-польових робіт необхідно здійснювати з урахуванням наявності дозволу (погодження) наданого відповідною військовою адміністрацією, - це стосується і робіт з агродронами.

Ігор Тимошенко також додав, що процес внесення засобів захисту рослин дронами буде простішим і доступнішим. Наразі вже є алгоритм щодо співпраці з військовими адміністраціями, ЗСУ та документальним супроводом.

Читайте також: Як отримати відшкодування відсоткових ставок для бізнесу Рівненщини