Мирослава Горобець виготовляє бойові вишиванки для воїнів ЗСУ у старовинній техніці. Почала ще у червні 2022 року. Саме тоді доєдналась до ініціативи інших майстринь з усієї України.
За 12 місяців Мирослава вже вишила 7 вишиванок. Зараз працює над традиційною сорочкою для зв'язкової "Джейн". Каже, у вишиті сорочки вкладає душу і серце.
Я взагалі такої думки дотримуюсь, що зроблено власноруч, з гарними думками, а ще як з молитвами. На цей проект я обов'язково брала благословіння в священика. І це дуже серйозно і відповідально, - розповідає Мирослава Горобець, яка вишиває вишиванки для ЗСУ.
Каже, вгадати з розміром важко, адже вживу військових не бачить. Але усі сорочки, які вишила жінка підійшли воїнам.
Старший науковий співробітник сектору етнографії, Алла Українець каже, хоча саме свято з'явилося не так давно та сам вишитий одяг існував ще у Київській Русі. У кожному регіоні України вишиванки відрізняються одна від одної. Розповідає про традиційний одяг південної Рівненщини.
Були сорочки і вони вишивалися чорним шовком, були і хустки з чорною вишивкою. Це не був такий якісь, ми думаємо колір пов'язаний з якоюсь трагедією, поминальний одяг скаже мені. Це чорний колір на білому тлі дуже красивий, красиво контрастує, - резюмує старший науковий співробітник сектору етнографії Алла Українець.
Доповнює, окрім вишитої сорочки для наших предків важливо було підібрати і інші елементи одягу та все мало підходити стилістично.
У Всесвітній День вишиванки, сотні рівнян одягли традиційний одяг, серед них і вимушені переселенці з Луганської області.
Всесвітній день вишиванки зародився ще у 2006 році з простої акції студентів університету в Чернівцях. Нині, щороку в третій четвер травня, тисячі українців одягають вишиванки як символ єдності українського народу.
Читайте також: Дружина військового з Рівненщини отримала лист-подяку за зразкову службу чоловіка