Реорганізація закладів позашкілля на Рівненщині відбуватиметься із чітким дотриманням законодавства. Про це поінформували в Рівненській обласній державній адміністрації.

В Рівненській області триває переформатування закладів позашкільної освіти.

Процес реорганізації обговорили під час наради за участю першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, голови обласної ради Андрія Карауша з керівниками трьох обласних комунальних закладів позашкільної освіти, головами комісій з реорганізації та департаменту освіти.

На сесії 17 березня обласна рада підтримала рішення щодо створення Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти, об’єднавши три нині діючі обласні заклади:

  1. Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді,
  2. КЗ "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради,
  3. Рівненський центр національно-патріотичного виховання туризму, краєзнавства.

Під час наради наголошено, що процес реорганізації трьох комунальних закладів позашкілля в один відбуватиметься з чітким дотриманням законодавства. Гуртки продовжать працювати, а діти - в них займатися.

Утворений заклад функціонуватиме за 5-ма напрямами:

  • військово-патріотичним та турисько-краєзнавчим;
  • науково-технічним;
  • еколого-натуралістичним;
  • художньо-естетичним;
  • соціально-реабілітаційним.

Таким чином продовжують функціонувати усі напрями позашкільної освіти, які існують у відповідних однопрофільних закладах обласного підпорядкування. Також будуть збережені всі ставки педагогічних працівників. Учні, вихованці, слухачі закладів, що реорганізовуються, продовжать навчання у гуртках відповідного профілю в новоутвореному закладі", - прокоментував Сергій Подолін.

За результатами наради, керівникам закладів спільно з департаментом освіти і науки ОДА доручено проаналізувати фінансові ресурси, які необхідно додати для того, щоб заклади могли провести всі заплановані на цей навчальний рік змагання та взяти участь у всеукраїнських конкурсах.

Крім того, за дорученням голови облради Андрія Карауша, плануються зустрічі з трудовими колективами для обговорення штатних розписів та структури нового об’єднаного закладу.

Також буде проведено інвентаризацію землі та майна комунальних закладів, які підлягають об’єднанню. А щоб посилити контроль за діяльністю позашкілля, обласна рада звертатиметься до Управління Державної служби якості освіти в Рівненській області.

Обговорили і нові напрями роботи майбутнього центру позашкілля.

Читайте також: Із першого квітня аптеки Рівненщини продаватимуть рецептурні ліки за е-рецептом