Як розповів заступник голови ОДА Ігор Тимошенко, підприємство має пройти декілька етапів визнання його критично важливим.
Після того, як підприємство подає запит на бронювання військовозобов’язаних, ОВА перевіряє усі документи, далі, у разі відповідності критеріям, скеровує їх у Генеральний штаб. Після свого позивного рішення Генштаб направляє документи в Мінекономіки для видачі наказу, - прокоментував Ігор Тимошенко.
Він нагадав, що бронювання військовозобов'язаних працівників - це відтермінування від мобілізації. Фактично воно діє для того, щоб тил мав можливість підтримувати армію та населення.
Так, у 2023 році запрацював новий Порядок, відповідно до якого бронюванню підлягають 50% військовозобов'язаних працівників підприємств, установ і організацій, що працюють на підприємствах: яким встановлено мобілізаційні завдання; які здійснюють виробництво для потреб ЗСУ; є критично важливими.
3 березня начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль підписав розпорядження, яким затверджено критерії для визначення підприємств критично важливими для регіональної економіки області чи задоволення потреб територіальної громади.
Читайте також: "Перший паспорт": у Рівному ініційовано новий проєкт, який орієнтований на підлітків