Чи треба зціджувати залишки молока щоразу після того, як дитина поїла? Ні! Зазвичай жіночі груди виробляють рівно стільки молока, скільки потребує малюк.
Однак існують випадки, коли зціджування дійсно потрібні:
Якщо у вас є неприємне відчуття переповненості грудей. Зцідіть трохи молока до комфортного стану і за першої ж можливості прикладіть дитину до грудей;
якщо вам необхідно залишити дитину на деякий час. Ви можете зцідити молоко, а ваші рідні нагодують ним маля, поки вас немає поряд;
якщо вам потрібно збільшити кількість молока або відновити грудне вигодовування;
якщо дитина тимчасово не може смоктати груди.
В таких випадках зціджуйте молоко стільки разів, скільки ви зазвичай годуєте дитину, але не рідше 8 разів на добу. Це допоможе вам зберегти грудне вигодовування.
Важливо! Зцідженим молоком можна годувати дитину з ложечки, чашки, стаканчика, але не з пляшечки із соскою. Пляшечку важко мити, тому є ризик того, що дитина підхопить інфекцію. А через використання сосок дитина може почати неправильно смоктати груди та не отримувати достатньо молока.
Молоко можна зціджувати руками або за допомогою молоковідсмоктувача. Яким саме способом ви зціджуватимете молоко — не важливо. Головне, щоб вам було зручно й це виходило ефективно. Після того, як ви зцідили молоко, ви можете відразу дати його дитині або зберігати в холодильнику чи морозильній камері у стерилізованому контейнері або в спеціальних пакетах для зберігання грудного молока.
Читайте також: В Україні розробили план готовності на спалах кору