Про це повідомляє Поліція Рівненської області.
Понад 18 млн збитків завдали торік жителям області аферисти. 99 відсотків учинених шахрайств — це незаконні операції із безготівковим перерахунком коштів через банківські установи шляхом зловживання довірою громадян.
Аби максимально об’єднати зусилля у протидії шахрайствам, ефективно взаємодіяти та оперативно реагувати на факти такого виду злочинів, сьогодні, третього березня, у поліції області відбувся «круглий стіл» із фахівцями банківських установ міста.
Заступники начальника ГУНП Сергій Крошко та Інна Власова, кіберполіцейські, працівники кримінального блоку, Рівненської обласної та окружної прокуратури обговорили із представниками фінансових установ проблемні питання, зокрема пришвидшення термінів надання тимчасового доступу, розробки, впровадження механізму блокування шахрайських транзакцій на мінімальний термін та узагальнили основні аспекти їх вирішення.
«Поліція дбає про безпеку та працює для громадян так само, як і банки, — звернулася до фахівців банківської сфери заступник начальника Головного управління – начальник слідчого управління ГУНП в Рівненській області Інна Власова. — На жаль, сьогодні шахраї пішли вперед у використанні інформаційно-комунікативних технологій. Тому ми маємо ефективно взаємодіяти та докласти спільних зусиль у викритті аферистів, а відтак — захисті наших громадян від протиправних дій».
Як додала Інна Власова, слідчі поліції області детально аналізують кожен факт шахрайства і під процесуальним керівництвом прокурорів Рівненщини проводять усі необхідні слідчі (розшукові) дії для швидкого, повного та неупередженого дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення. Однак, через прогалини у законодавстві блокується розкриття злочинів по «гарячих» слідах.
Представники банків озвучили і своє бачення ситуації, специфіку організації діяльності філій та відділень, а також запропонували озвучені проблемні питання підняти на усіх рівнях.
Читайте також: Якщо шахраї зняли кошти з вашої картки: поліцейські Рівненщини дають поради (ВІДЕО)