Про це свідчать дані дослідження "Діти та війна", проведеного благодійною організацією СОС Дитячі Містечка.
4% маленьких українців пройшли через російські фільтраційні табори, а близько 8% дітей пережили голод та відсутність доступу до питної води.
Також у ході опитування представники організації виявили потреби внутрішніх переселенців з дітьми.
"В ході опитування ми виявили найбільш гострі потреби цих родин. Понад 50% не можуть знайти роботу на новому місці, 36 % мають проблеми з житлом, 34 % мають гостру проблему з теплими речами", – каже Андрій Черноусов, експерт Харківського інституту соціальних досліджень.
За даними науковців, 33% ВПО зіткнулися з дискримінацією у нових громадах через свій статус, а 21% відчували дискримінацію під час пошуку та спроб винайняти житло.
Також науковці наголошують на недостатній кількості соціальних фахівців, а інколи й їх повній відсутності на окремих територіях.
В організації зазначають, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні на обліку перебуває понад 5 млн внутрішньо переміщених осіб.
За неофіційними даними кількість ВПО значно більша і складає понад 7 млн людей. Здебільшого це – родини з дітьми з Харківської, Луганської, Донецької та Херсонської областей.
Під час дослідження було проведено понад 300 інтерв’ю з внутрішньо переміщеними родинами зі всієї України. Крім цього, спеціалісти Харківського інституту соціальних досліджень провели глибинні інтерв’ю з експертами в галузі прав та захисту дітей.Опитування є розвідувальним і таким, що показує становище та основні проблеми сімей із дітьми після переміщення, які потребують гуманітарного реагування та допомоги.
За інформацією Української правди.
Читайте також: Із Рівненщини на Сумщину доставили майже 6 тис коробок піци для переселенців та малозабезпечених