Вона – науковиця, яка займається виробництвом екологічної косметики. Жінка мріє, щоб українські бренди виходили на світовий рівень. А ще підприємиця зуміла залучити гроші від держави, щоб розвивати власний бізнес.

Катерина Василенко – родом із Кам’янського Дніпропетровської області. У Рівне вона переїхала ще до повномасштабної війни.

Справа в тому, що чоловік знайшов тут роботу. Я ж певний період жила на два міста, бо закінчувала аспірантуру, захищала дисертацію. Переїхала в Рівне у січні, а вже у лютому почалася війна, - розповідає жінка. – За деякий час ми забрали батьків чоловіка. Вони – вже двічі переселенці. Спочатку змушені були залишити рідне місто на Донеччині, яке окупували в 2014 році, а минулого року після 24 лютого вирішили переїхати з Дніпра в Рівне – ближче до нас.

Тим часом займатися виробництвом косметики Катерина почала майже 3 роки тому. Це повністю відповідало тому, що вона вивчала в університеті, а потім і в аспірантурі.

Хімію я любила ще зі школи, - пояснює жінка. - Тому й пішла в хіміко-технологічний. Науковою роботою почала займатися з 2-3 курсу. Разом із тим я і підпрацьовувала з того часу. В аспірантуру пішла на кафедру харчових добавок і косметичних засобів. Це було справді цікаво. Взагалі напрям екологічної, тобто натуральної косметики зараз розвивається. Він актуальний. Було б чудово, щоб існувало більше брендів якісної української косметики, яка має гарний ефект, приносить користь, не шкодить навколишньому середовищу.

Доки Катерина Василенко була аспіранткою, то викладала. А потім почала займатися виробництвом та продажем косметики. Тепер серед асортименту продукції – засоби для догляду за шкірою обличчя, за волоссям, за тілом. Усім цим жінка користується сама. Зізнається, що докуповує лише те, чого ще сама не виготовляє.

Мені і викладати подобалося, але використовувати свої знання на практиці ще цікавіше. До того ж це можливість зробити свій внесок у розвиток індустрії української косметики, створити щось краще і більш ефективне, ніж було до цього, - пояснює Катерина Василенко.

Жінка перевезла бізнес на Рівненщину ще до війни. А потім натрапила на інформацію про програму мікрогрантів за державною програмою «Власна справа» і вирішила взяти участь. До слова, щодо особливостей участі в конкурсі Катерину Василенко консультували фахівці Рівненського міського центру зайнятості.

Вона подавала на конкурс бізнес-план, який стосувався розширення виробництва і відкриття офлайн-точки продажу. І зараз, вигравши кошти, цим і займається. Дещо сповільнює процес вимкнення електроенергії, однак Катерина Василенко продовжує працювати. До того ж вона створила додаткове робоче місце та вже взяла людину.

Вважаю, що для мене, як для українки, саме тут існують найкращі можливості, щоб розвивати власну справу, - підсумовує жінка.

Про це повідомляють в Рівненській ОВА.

Читайте також: Під "Жовтою парасолею": у Здолбунівській громаді створили простір для соціалізації підлітків з інвалідністю