Сьогодні, 30 жовтня 2021 року, у світі відзначають день ортопедичних медсестер і медбратів, в Україні - день працівників підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків.

 ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Сьогодні християни шанують пам'ять кількох святих.

Пророк Осія, ім'я якого перекладається з івриту, як "порятунок". Осія жив і пророкував за часів правління Єровоама II до моменту падіння Ізраїлю і руйнування його столиці. Осія боровся з ідолопоклонниками, звертав людей в християнство.

Згідно з переказами, однією з причин, що послужили такій діяльності Осія, стала його дружина-розпусниця, яка зраджувала йому. Тоді Осія вирішив, що потрібно говорити людям про благочестя і істинну віру.

Православне свято 30 жовтня - день пам'яті святих мучеників Косми і Даміана

Косма і Даміан жили в III столітті, були лікарями, ходили до людей і лікували їх безкоштовно, за що і називалися "безсрібниками". Одного разу святих зловили язичники, доставили правителю, який змушував їх зректися від Христа і намагався втопити. Імператор не повірив, що Косму і Даміана врятував Ісус, тому довго мучив їх, а потім убив мечем. Разом зі святими були закатовані їхні брати: Леонтій, Анфім і Євтропій.

ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 30 ЖОВТНЯ

День ангела (іменини) сьогодні, 30 жовтня, святкують: Анатолій, Андрій, Антон, Йосип, Кузьма, Леонтій, Олександр, Сергій, Юліан.

ЩО СЬОГОДНІ НЕ МОЖНА РОБИТИ

У цей день небажано починати нові справи, якщо не закінчили старі, тому що в підсумку успіху не досягнете ні в одному з них. Також заборонено важко працювати, як вдома, так і в городі. Триває період, коли в лісі бродить лісовик, тому жінок одних туди відпускати не можна.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ 30 ЖОВТНЯ

  • не можна забирати нічийні колеса з доріг або піднімати їх - притягнете темні сили;
  • зламалося колесо на машині - чекайте біди;
  • немає проблем з машиною або будь-яким іншим колісним транспортом - наступний рік буде вдалим.