Найбільше геральничних символів представляють населені пункти та громади Хмельницької області, а саме 70 штук. Рівненщина представлені сімома значками-гербами. Є в колекції герби населених пунктів Тернопільської(4 шт.), Сумської(1 шт.), Одеської(1 шт.) та Дніпропетровської(1 шт.) областей.
У музеї розповідають, що всі значки відносяться до “Класичної серії”, яка була започаткована 1989 року і нараховує декільки тисяч одиниць. Виготовлені значки на Кишинівському експериментально-механічному заводі (Республіка Молдова) і виконані в одному стилі: мають форму іспанського геральдичного щита. Всі вони металеві, виготовлені з анодованого алюмінію, покриті холодними емалями, на шпильковій основі.
Подаровані значки містять нові герби населених пунктів, які створені після адміністративно-територіальної реформи в Україні (2015-2020 рр.).
Вони відображають історичні й духовні традиції населених пунктів.
Загалом же колекція фалеристики Острозького музею налічує понад 3 тисячі значків, серед них частина із зображенням гербів, але більшість - це давні надходження.
Подаровані значки містять нові герби населених пунктів, які створені після адміністративно-територіальної реформи в Україні(2015-2020 рр.), внаслідок якої утворилися нові самоврядні адміністративно-територіальні одиниці.
Сьогодні це малотиражні предмети, які,здебільшого, викликають інтерес у любителів фалеристики. З іншого боку, кожен окремий значок є носієм інформації і спонукає до пошукової дослідницької діяльності, - розповідають на сторінці Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Читайте також: Меморіал Державного Герба України та флагштоки із прапорами відкрили в Дубровиці