ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО
11 жовтня в Україні та світі святкують Міжнародний день дівчаток.
Головною метою цього свята є поширення в суспільстві інформації про проблеми, з якими стикаються більшість дівчат підліткового й неповнолітнього віку – незахищеність, нерівність, соціальна несправедливість.
День є глобальною ініціативою, яка спрямована на захист прав дівчат для розв'язання проблем, які можуть у них виникнути.
11 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Пилипа. Він був одним з дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Він народився у Віфсаїді в Галілеї, де також народилися Андрій і Петро. Пилип був призваний Ісусом Христом одним з перших, і його ім'я згадується у всіх чотирьох Євангеліях. Також відомий тим, що привів до Христа Натанаїла (апостол Варфоломій). Після воскресіння Христа Пилип проповідував у Малій Азії та Греції. Загинув мученицькою смертю в місті Ієраполіс, де його розп'яли на хресті.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА 11 ЖОВТНЯ
11 жовтня іменини відзначають власники таких імен: Олександр, Анатолій, Іларіон, Лев, Макар, Зінаїда, Вікторія.
Талісманом людини, народженої 11 жовтня, є шпінель. Перші згадки про видобування цього каменю сягають IX століття. Здавна шпінель вважали універсальним амулетом, який оберігає від негативних думок і жахіть.
НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
- Якщо вітер дує з заходу, зима буде морозною та сніжною.
- Якщо зайці в лісу не змінили літню шубку на зимову, то прихід зими затримається.
- Дощ на Харитонів день прогнозує швидке похолодання та ранкові заморозки.
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 11 ЖОВТНЯ
Селяни вважали цей день небезпечним, бо, за повір’ями, цього дня відьми та нечиста сила гуляли по землі та могли нашкодити, або наворожити біди. Тому не радилось виходити на прогулянки, а перечекати цей день вдома.
Існувала ще одна цікава заборона, пов’язана з ягодами. Цього дня не дозволялось їсти ягоди, ніби-то на них плюнув сам Диявол і людина, яка з’їсть такий продукт, може важко захворіти.
Не дозволялось прибирати в домі або навіть замітати.
11 жовтня не влаштовували заручини та весілля, не святкували ювілеї та інші урочисті події.
На Харитонів день було заведено, щоб наречені, у яких незабаром буде весілля, таємно вибрались із дому та непоміченими прийшли до місцевих чаклунів. Їх частували медом та пирогами, щоб задобрити. Інакше особи, що займаються обрядами, могли наслати безпліддя та пороблення на молодих.