Рівненська міська рада продовжує разом з Управління Культури і туризму розповідати, чиї імена носитимуть дерусифіковані вулиці Рівного.

Нагадаємо, рішенням сесії Рівненської міської ради від 08 липня 2022 року №2144 «Про перейменування та найменування вулиць у місті Рівному та в селищі міського типу Квасилові» вулицю генерала Червонія перейменовано на вулицю Миколи Годуна.

Годун Микола Петрович (1953-2016) - український художник, лауреат премії імені Георгія Косміаді, член Національної спілки художників України (НСХУ). Мешкав у Посягві і Бабині на Рівненщині.

У творчості Миколи Годуна найяскравіше представлений жанр пейзажу, переважно українського, а також козацька тематика. Завдяки подорожам по Україні з'явилися полотна, на яких автор відтворив красу батьківщини. Творив і під час подорожей за кордоном, а саме у Туреччині, Казахстані, Ізраїлі, Єгипті, Італії, Франції та ін.

Роботи Миколи Годуна зберігаються в Дирекції художніх виставок України, Рівненському краєзнавчому музеї, Картинній галереї міста Ковель. Також зберігаються у приватних колекціях України, Чехії, Польщі, Австрії, Канади, США, Австралії та інших. У творчому доробку митця 16 персональних виставок. Учасник різних пленерів, зокрема у "художньому містечку" на території Острозької академії. Автор серії картин "Старе Рівне", "Пори року".

Також займався ілюстрацією книг «Я там, де є благословення» Олександра Смика та «Передзвін віків» Спиридона Кравчука. 

Читайте також: На Рівненщині за пів року декомунізували понад 600 вулиць і пам’ятників