21 вересня церква вшановує велике церковне свято — Різдво Пресвятої Богородиці. У народі цей день називають "Друга Пречиста" або "Мала Пречиста". Цього дня у світі відзначають Міжнародний день миру, Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера, День міні-гольфу

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Коли надійшов час народитися Спасителеві світу, в галілейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким зі своєю дружиною Анною. Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям, любов'ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, з чого дуже журилися. І не переставали просити Бога, щоб він послав їм дитину. Вони дали обітницю: якщо у них народиться немовля, посвятити його служінню Богові.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й один до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилась донечка. За вказівкою ангела Божого їй було дано ім'я Марія, себто по-єврейськи «пані, надія». Народження Марії принесло радість не лише її батькам, а й усім людям, тому що їй було передвизначено Богом бути Матір'ю Сина Божого, Спасителя світу — Ісуса Христа.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

21 вересня іменини відзначають власники таких імен: Георгій, Єгор, Іван, Ян та Марія.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

Різдво Пресвятої Борогодиці у народі ще називають “осениною” – адже цього дня за народним календарем настає осінь; або "оспожинками" - у цей день селяни відзначали свято врожаю. Цей день у народі знаменує завершення усіх польових робіт, адже Богоматір вважається не лише заступницею сім'ї і всіх матерів, а й покровителькою сільського господарства та землеробів. Саме тому виникла народна традиція присвячувати цей день збиранню врожаю: люди завершують польові роботи та збір рослин.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу.

Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат. У народі говорили: “Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста”. Якщо молоді вже побралися, то до них на гостини приходили родичі. Мололі чоловік з дружиною мали смачо нагодувати гостей та показати господарство. 

  • Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста.
  • Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо.
  • Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то і осінь чекає тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо небо буде похмурим цього дня, то й осінні холоди прийдуть із дощами.
  • Якщо дівчина вмиється до сходу сонця, то її обов’язково просватають цього року.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ 21 ВЕРЕСНЯ

 

  • На Другу Пречисту не рекомендовано займатися важкою фізичною працею – роботу в оселі, в саду та на городі варто відкласти на потім.
  • У цей день дотримуються посту, тому не можна їсти м'ясо і пити алкоголь.
  • У свято Різдва Пресвятої Богородиці не можна сваритися, бажати зла іншій людині або думати про когось погано. Помисли цього дня мають бути чистими.
  • Заборонено також відмовляти у проханні про допомогу.
  • Цього дня заборонено влаштовувати пишні святкування.