Народний аматорський фольклорний жіночий ансамбль «Берегиня» (с. Городець Рівненської області) та фольклорний гурт «Горина» (м. Рівне) покажуть, як наші предки на весіллі гуляли, пісень співали та народних танців танцювали, а також буде представлено обряд сватання, наряжання молодої, злучання свічок, ділення короваю. Після цього - майстер-клас з весільного поліського танцю.
А ще відбудеться відкриття виставки весільної атрибутики Рівненського Полісся в церкві із с.Кисоричі. Тут будуть представлені автентичні предмети та роботи сучасних майстрів. Поміж виставкових експонатів – традиційний та сучасний весільний одяг, прикраси, головні убори (весільні вінки, хустки, намітки), тканини (ткані доріжки, вишиті килими, рушники), а також інша атрибутика, яка є невід’ємною частиною весільного обряду.
Доповнять виставку репродукції старовинних весільних фото з Рівненського Полісся.
«Кожен регіон має свої весільні обрядові особливості. На Рівненщині вони теж унікальні та неповторні. Наприклад, злучання свічок - коли два роди (від нареченого та нареченої) обв'язують дві вінчальні свічки, що символізує священне єднання двох людей, двох родин і всіх їхніх поколінь в єдине. При цьому виконуються відповідні магічно-обрядові пісні, примовляються примовки, виконуються відповідні обряди. І багато інших цікавинок, які несуть код нашого етносу, регіональних особливостей, традицій, які сьогодні побутують в нашому краї - це все представлятимемо для того, щоб українці знали про своє, традиційне», - зазначила директор Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська.
Про це інформує Рівненська обласна рада.
Читайте також: Благодійники передали Острозькому музею пам’ятну монету "Ой у лузі червона калина"