Ціни зросли, покупців поменшало. А все через війну та валютний стрибок. Скільки коштує цьогоріч зібрати дитину до школи? Наші журналісти відвідали ринки, магазини з канцелярією та одягом і вже знають у скільки тисяч гривень обійдеться все необхідне.

Пані Олена з донькою приїхали з села Карпилівка в Рівне, скуплятися до школи. Сподіваються, що навчання буде очним, адже дочка йде в 11 клас. В першу чергу Олена купує зошити.

Директор магазину канцтоварів Андрій Трохімович, каже що через війну покупців на 20% менше, у порівнянні з минулим роком. Причини дві. Не впевненість людей щодо форми навчання у школах та зростання цін на товари через інфляцію. Багато товарів у магазині є імпортними, та й вітчизняні виробники підняли ціни, розповідає пан Андрій.

Продавці на ринку кажуть, що люди помаленьку скупляються до школи та сьогодні клієнтів майже не було. Пані Тамара працює продавцем, розповідає, що батьки чекають до останнього, щоб дізнатися в якій формі навчання працюватимуть школи. Жінка робить знижки тим, хто повністю скупляється до школи: від рюкзака до канцтоварів.

На ринку ціни на рюкзаки стартують від 500-та гривень до 2-ох з половиною тисяч. В інтернет-магазинах найдешевший ранець можна придбати за 131 гривню, найдорожчий - близько 5-ти тисяч. Зошити стартують від 5-ти гривень за одиницю. А ще шкільний одяг та взуття. Ціни теж підстрибнули у порівнянні з минулим роком. Все через війну та стрибок долара. Загалом щоб зібрати дитину до школи доведеться витратити від 5 тисяч гривень.

Читайте також: На Рівненщині тpивають комісійні обстеження закладів освіти до нового 2022-2023 навчального року