7 серпня віряни відзначають Успіння праведної Анни (матері Діви Марії).

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

За церковним календарем 7 серпня відзначається Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.
Анна народилася в родині священика і вийшла заміж за Іоакима, з яким жила в Назареті. Незважаючи на численні спроби зачати дитину, дітей у сімейної пари так і не з’явилося.

В одне з великих свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, у Іоакима дари не прийняли, порахувавши, що бездітний не має права і благословення Божого приносити дари. Це дуже засмутило Іоакима, він вважав себе самим грішним з людей і вирішив не повертатися додому, а усамітнитися і оселитися в пустелі.

Коли він був у пустеля, з’явився ангел, який повідомив, що Анна незабаром повинна народити дочку. Іоаким повернувся додому, і незабаром його дружина, дійсно, народила дівчинку. Ім’я Марія отримала лише на 15-ий день за іудейським звичаєм. До слова, назвали її так, як наказав робити ангел, сказавши, що ім’я дочки Анни і Іоакима підготував сам господь.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

7 серпня, день ангела відзначають власники таких імен: Анна, Олександр, Макар, Христофор та Ганна.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

У народному календарі дата отримала назву Анна Холодниця або Анна Літня. Спостерігаючи за погодою, селяни відзначали, що з цього періоду дні ставали коротшими і холоднішими. За народними повір'ями, перші заморозки - це витівки злого духа Хвороста, під владою якого знаходилися морози і вітри.

Городники на Анну йшли копати ранню картоплю. Також відправлялися в ліс за грибами, а ввечері прийнято було готувати грибні та овочеві страви.

День Анни Літньої вважається сприятливим для укладення шлюбів, так як пари, що утворилися 7 серпня, проживуть довге і щасливе подружнє життя.

  • Якщо ранок холодний, і холодна зима.
  • Світла та тепла погода віщує холодну зиму, якщо ж дощ – зима буде снігова та тепла.
  • Багато жолудів на дубі – до теплої зими.
  • Якщо лелеки вирішили розпочати приготування до відльоту, значить зима обіцяє бути ранньою та морозною, а весна, навпаки, теплою.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

7 серпня не можна сваритися, особливо матерям та донькам, бо свята Анна є покровительницею родини.

Не виходьте вночі на вулицю, гуляє погань, яка морозить землю і насилає недуги, особливо на людей похилого віку.