В Україні та Рівному вперше відзначили День Української Державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. Свято встановлено указом президента Володимира Зеленського, 24 серпня минулого року. У мирний час, 28 липня стане офіційно вихідним днем. Як сьогодні у Рівному відзначали День української Державності, дивіться далі у сюжеті.

Сьогодні, 28 липня, вперше відзначають день Української державності. На майдані Просвіти, у Рівному, урочистості почали з виконання державного гімну та підняття головного прапору області.

Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх українців, які віддали життя захищаючи незалежність нашої держави. Поклали квіти до наріжного каменю, на місці якого незабаром встановлять пам'ятник героям Небесної сотні та загиблим в зоні АТО.

Указ про запровадження нового державного свята президент Володимир Зеленський підписав ще минулоріч, цього року в травні Верховна Рада підписала відповідний закон. Начальник обласної військової адміністрації Віталій Коваль нагородив військових, волонтерів та усіх тих, хто зробив внесок у щоденну боротьбу з агресором, розповів: у цей день на Рівненщину чекає приємний подарунок.

Разом із печаткою Володимира на Рівненщину привезуть ще біля 10 тисяч пам'яток з колекції Шереметьєвих. Вони будуть експонуватись у музеї Української державності. Його директором стане рівненський історик та краєзнавець Микола Бендюк.

28 липня не випадкова дата: в цей день традиційно відзначали хрещення Київської Русі-України. А відтепер разом із ним українці відзначатимуть і всі етапи історії нашої державності, її становлення, захисту і боротьби.

Читайте також: У Рівному урочисто погасили марку "Доброго вечора, ми з України"