«Чарівні палички» виготовляли під час майстер-класу. Таке заняття є елементом арт-терапії, яка допомагає долати наслідки війни.
Основою для їх створення стали заздалегідь заготовлені сухі гілочки дерев, які спочатку декорували, а потім покривали лаком.
Тим часом кожна дитина презентувала свій виріб – розповідала, що відчувала, коли малювала, як почувається зараз, кому подарує власноруч зроблену паличку чи, можливо, хоче залишити її собі. На завершення кожного учасника підтримували оплесками.
«Наші «чарівні палички» мають свою інструкцію: термін їхньої придатності необмежений; вони однозначно здійснюють бажання, пов’язані з перемогою України; кожна паличка має свою думку; дитячі бажання виконуються блискавично, - пояснює ініціаторка дійства, дитяча письменниця, очільниця громадської організації «Центр креативу» Олена Медведєва. - Кожен учасник майстер-класу вкладав у «чарівну паличку» свій зміст. Малювали море, мрію, мир, а ще - благополуччя свого міста. Адже до нас приходять діти, які приїхали, з Маріуполя, Ірпеня, Харківщини, Донеччини, Луганщини, Запорізької та інших областей».
Цей майстер-клас – один із багатьох, які на волонтерських засадах проводять представники ГО «Носителі миру» та ГО «Центр креативу».
Тематика таких занять різноманітна.
Діти малюють, шиють м’які іграшки, роблять картини з пластиліну, пишуть власні твори, а невдовзі виготовлятимуть «родинні гнізда», вчитимуться писати портрет, моделюватимуть одяг для домашніх улюбленців.
«Майстер-класи стартували на початку березня. Вони розраховані на тих, хто потребує психологічної підтримки і допомоги, - розповідає Олена Медведєва. – Ми запрошуємо діток, які переселилися, але приходять і рівняни. І це чудово, адже вони знайомляться, починають спілкуватися, дружити. Словом, відбувається інтеграція. Діти, які приїхали до нас, тікаючи від війни, усвідомлюють, що вони несамотні, а місцеві почуваються корисними, адже можуть когось підтримати. До того ж до нас приходять не лише діти середнього шкільного віку, а й молодші. І всі поводяться чемно. Під час війни дуже добре вчити дітей толерантності і співчуття. А ще на наших майстер-класах ми навчаємо українській мові. Це виходить невимушено і дуже ефективно».
Від таких занять діти стають спокійнішими. А ще отримують визнання і підтримку. Вони багато пережили, швидко подорослішали і стали більш свідомими.
«Насправді це міцні горішки. Вони - майбутнє нашої країни. І коли з ними спілкуєшся, то розумієш, що Україну в них ніхто не забере. Буває, дитина розповідає про жахливі умови, в яких вона жила, про страшні події, свідком яких стала, але говорить це таким тоном, мовляв, не хвилюйтеся, це вже минуло, не потрібно перейматися», - ділиться Олена Медведєва.
А ще діти-переселенці й самі проводять майстер-класи. Адже всі вони талановиті і готові ділитися вміннями та навичками.
Насправді тематика кожного заняття різна. Повторилося тільки одне – з виготовлення «чарівних паличок». Їх діти робили вже вдруге. І цього разу – з благодійною метою. Вони планують продавати свої вироби, а кошти передати на потреби ЗСУ.
Тим часом майстер-класи, які виконують функцію арт-терапії, відбуватимуться і надалі. Вони проходять у Центрі надання психологічної підтримки (вул. Поштова, 11, офіс 107).
Записатися на заняття можна за номером: +380678605091.
Про це повідомила прес-служба Рівненської ОВА
Читати також: "Найбільш привабливий регіон": Рівненщина готова прийняти ще 253 релокованих підприємства