Фото: з мережі інтернет
У Львівській області 26 людей захворіли на сальмонельоз, з них 3 дітей. Хворих госпіталізували у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню. Усі постраждалі знаходяться у стані середньої важкості.

Про це, 9 липня, повідомили у Департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. 

Як повідомляють журналісти видання ZAXID.NET, в одному з ресторанів відомої львівської мережі «Томатіна» трапилось масове отруєння. У відвідувачів закладу, яких госпіталізували у Львівську обласну інфекційну лікарню, виявили сальмонельоз. Всі потерпілі їли страви з соусом «карбонара», їх уже вилучили з меню.

Держпродспоживслужба проводить перевірку у закладах мережі, дотичних до приготування соусу працівників тимчасово відсторонили.

На запит редакції ZAXID.NET керівник відділу турботи про гостей цієї мережі Святослав Мерза надіслав письмовий коментар, де вказав, що перші скарги щодо поганого самопочуття відвідувачів почали надходити у четвер, 7 липня. Гості скаржились на дві страви, у які входить соус «карбонара».

«На цей момент ці страви зняті з продажу; у закладах проводиться перевірка Держпродспоживслужбою; працівники, що мали стосунок до виробницвта соуса відсторонені та проходять перевірку; проводиться внутрішня службова перевірка», – вказано у повідомленні «Томатіни».

У склад соусу «карбонара» входять сирі яєчні жовтки, однак наразі невідомо, чи саме вони стали причиною отруєння. Лабораторні дослідження тривають.

Святослав Мерза також повідомив, що представники закладів допомагають усім постраждалим від отруєння. Він уточнив, що попередньо встановлено, що випадок масового отруєнння трапився у закладі в ТРЦ Spartak, що на вул. Мазепи.

Сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Найчастіше інфікування відбувається через вживання в їжу заражених мікробами продуктів.

«Про кишкові інфекції говоримо багато, особливо влітку. Віруси, бактерії, потрапивши в воду або харчові продукти, або через немиті руки чи набридливі мухи, можуть потрапити в наш організм і викликати хворобу. Нудота, блювота, біль в животі і пронос — класичні ознаки кишкової інфекції», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Що робити у разі інфекції?

Перш за все, варто випити сорбент. Це може бути біле вугілля, Ентеросгель чи інші. Також потрібно часто пити воду маленькими ковточками. Ідеально, якщо це суміш для оральної регідратації.
Якщо болить живіт, то можна випити «Но-шпу». Однак в жодному разі НЕ ЗНЕБОЛЮЄМО! Інколи потрібна допомога хірурга, а знеболивши, можна замаскувати симптоми хвороби.
Якщо невпинна блювота, запаморочення, висока температура – негайно звертайтесь по медичну допомогу.

Як уникнути хвороби?

Часто мийте руки, особливо перед вживанням їжі. Не їжте страви, якщо здалося, що вони зіпсулися. Воду краще пити або пляшкову, або перекип'ячену. Не заковтуйте воду, під час купання у водоймі. Не мийте посуд у річковій воді.

Уникайте влітку вживання багатокомпонентних страв, виробів з кремом. Не залишайте готову їжу більше двох годин за межами холодильника. Майте окремі дощечки для сирих і готових страв, окремо для овочів та м'яса. Дуже важливо добре просмажувати чи проварювати яйця та вироби з них, м'ясо та птицю.

Читайте також: У Рівненському онкодиспансері облаштували операційну (ВІДЕО)