Фото ілюстративне
13-го червня ми продовжуємо вшановувати торжества Святого Духа. Цей день покликаний для того, щоб провести його з рідними у тиші та спокої. Як правильно зустріти його – читайте далі.

Зазвичай після свята Трійці ми маємо традиційний вихідний у понеділок. Проте, цього року так не буде. Держава зробила 13 червня робочим, але це не означає, що не слід у цей день звертатися до духовності та християнської моралі.

Цікаво, що за народною традицією Зелені свята відзначалися весь тиждень. Втім, наступний після неділі день слід присвятити домашньому затишку та спокою. Необхідно бути разом з близькими. Можна планувати спільні справи і дорогу. Проте, їхати кудись саме на 2й день після Трійці – небажано.

Дівчата виставляли зелень з храму на підвіконня. Вважалося, якщо вона не зав’яне до середини тижня – рік буде добрим.

Багато молилися нащі пращури сьогодні. Просили сил та наснаги.

Який сьогодні день

13 червня - Міжнародний день поширення інформації про альбінізм, День швейної машини, День звільнення Маріуполя від проросійських терористів.

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

Встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2014 року. Вона закликає держави вживати дієві заходи для ліквідації будь-яких видів дискримінації людей, які страждають альбінізмом. А також ініціювати проведення заходів у сфері освіти та підвищення інформованості громадськості про це захворювання.

Згідно зі світовою статистикою, на 20 000 дітей народжується одна дитина з альбінізмом – частковою або повною відсутністю пігменту меланіну. Люди-альбіноси мають дуже світлу шкіру, біляве волосся і вії.

День швейної машинки

Щороку 13 червня святкують День швейної машинки. Саме цього дня в 1790 році англійський винахідник Томас Сейнт запатентував конструкцію першої швейної машинки, щоправда його винахід не набув широкого поширення. За 80 років Вільям Ньютон Вілсон знайшов малюнки і креслення Сейнта в Лондонському патентному бюро і побудував робочу модель швейної машинки, яка зараз належить Лондонському музею науки.

День звільнення Маріуполя від проросійських терористів

На світанку 13 червня 2014 року розпочалася активна фаза штурму Маріуполя. Штаб-квартиру бойовиків зачищали бійці батальйону "Азов". Крім них, Маріуполь звільняли дві роти батальйону "Дніпро-1", 1-ша бригада Національної гвардії та бійці 79-ї окремої аеромобільної бригади.

Бій тривав декілька годин. Звільнення Маріуполя стало переломним моментом під час російсько-української війни і завадило подальшій окупації України.

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Борис, Микола, Філіп, Роман, Христина, Герман.

Яке православне (християнське) свято сьогодні

13 червня - День Веремія Розпрягальника.

Веремій Розпрягальник був одним із 70 апостолів. Він обіймав посаду єпископа і зазнав безліч гонінь з боку язичників, проповідуючи християнську віру. Володів даром зцілення та пророкування.

Однак мучеником він не є, оскільки помер своєю смертю.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції:

  • Цього дня закінчували всі посівні роботи і розпрягали коней.
  • Цього дня заведено займатися повсякденними справами або просто відпочивати.

Прикмети:

  • Сильна роса – до сонячного дня.
  • Увечері немає роси – завтра буде дощ.
  • Зозуля кує – на хорошу погоду.
  • Сон проти 13 червня порожній.
  • В цей день слухали зозулю. Якщо вона кує тихо і рідко, значить погода найближчими днями буде поганою.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна сьогодні запрягати коней та не можна їздити на них.
  • Не варто планувати тривалі поїздки та важливі справи на цей день.

Що сталося цього дня

1892 — у Києві запущений для пасажирів перший у Російській імперії електричний трамвай
1895 — у Французькій республіці пройшли перші у світі автомобільні гонки. Середня швидкість автомобілів становила 24 км/год.
1919 — біля с. Луквиця (Прислоп) на Франківщині польський командант Підвисоцький та польські вояки без слідства та суду розстріляли державного секретаря (міністра) земельних справ ЗУНР Михайла Мартинця та 10 працівників міністерства, які прямували в Чехословаччину.
1971 — газета "Нью-Йорк Таймс" почала публікацію документів Пентагону про історію втручання США у в'єтнамську війну.
1983 — на ринок у США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій під назвою "Dynatac 8000x" виробництва компанії "Motorola" важив майже 800 г, а його довжина становила 33 см.
1983 — американський космічний зонд "Піонер-10" перетнув орбіту Нептуна і став першим витвором людини, що покинув межі Сонячної системи.
2014 — українські війська визволили місто Маріуполь від проросійських терористів

Читайте також: На Рівненщині художниця пише ікони на дошках із ящиків з-під боєприпасів (ФОТО)