7 червня - Всесвітній день продовольчої безпеки, День шоколадного морозива, День сонцезахисних окулярів.

Який сьогодні день

Всесвітній день продовольчої безпеки

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 7 червня Всесвітнім днем безпеки харчових продуктів. День встановлено з метою привернення уваги держав до проблем здорового харчування населення, а також якості вироблених харчових продуктів.

За оцінкою ВООЗ, 600 мільйонів людей, а це майже кожна десята людина в світі, стали жертвами вживання неякісних харчових продуктів. 420 000 людей щорічно помирають з причини вживання небезпечних харчових продуктів.

День шоколадного морозива

7 червня - День шоколадного морозива. Вважається, що перше морозиво мало фруктові смаки, але до 18 століття найбільш поширеними були шоколадний і ванільний аромати. Водночас першим з'явилося шоколадне морозиво.

Найбільш ранні рецепти замороженого шоколаду були опубліковані в Неаполі, Італія, в 1693 році в книзі Антоніо Латини "Сучасний стюард". У 1775 році італійський лікар Філіппо Бальдіні написав трактат під назвою De sorbetti, в якому рекомендував шоколадне морозиво як засіб від різних захворювань, зокрема подагри і цинги.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

7 червня - третє знайдення голови Іоанна Предтечі.

Третє знайдення чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна відбулося близько 850 року. Під час заворушень у Константинополі через заслання святителя Іоанна Златоуста, глава святого Іоанна Предтечі була віднесена в місто Емес. Звідти, під час набігів сарацинів, вона була перенесена (близько 810-820 рр.) в Комани і там, в період іконоборства та гонінь, була схована в землі. Коли іконошанування було відновлене, Патріархові Ігнатію під час нічної молитви було вказано у видінні місце сховку голови святого Іоанна Предтечі.

Первосвятитель сповістив про це імператору, який послав посланців у Комани, і там голова була втретє знайдена, в зазначеному Патріархом місці, близько 850 року. Пізніше голова знову була перенесена до Константинополя і тут, 25 травня, покладена в придворній церкві. Частка святої голови перебуває на Афоні.

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Григорій, Олена, Іван, Ксенія, Оксана, Микита, Семен, Степан, Федір.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції:

  • 7 червня шанують пам’ять священномученика Івана Предтечі. Цього дня спостерігали у цей день за горобиною: якщо на ній багато квітів – буде хороший урожай хліба. А якщо горобина пізно розцвітає, то осінь буде довгою.

Прикмети:

  • На горобині багато квітів – буде врожай хліба.
  • Багато роси – до хорошого урожаю.
  • Дитина, зачата під цей день, виростить ледачою і неповороткою.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна залишати на ніч немитий посуд
  • Не можна рахувати гроші
  • Не можна розповідати про свої сни
  • Сон проти 7 червня віщий, але виповниться нескоро.
  • Сновидіння, що наснилося вдень 7 червня, здійсниться через шість місяців. Не варто про нього комусь розповідати.