Фото з мережі Інтернет
Цього дня в Україні святкують День морської піхоти.

Який сьогодні день

23 травня — Міжнародний день з викорінення акушерських свищів, Всесвітній день черепахи, День щасливої монетки, День морської піхоти України, День Героїв або Свято Героїв — свято пам'яті борців за волю України.

Всесвітній день черепахи

Щорічне свято, яке святкують 23 травня. Свято започатковане Американським товариством порятунку черепах у 2000 року, щоб привернути увагу до проблем загибелі великої кількості черепах через сусідство з людьми.

Черепахи часто стають об'єктами нелегального полювання, а забруднення навколишнього середовища та неправильне утримання в умовах неволі негативно відображається на тваринах.

День морської піхоти України

День морської піхоти — професійне свято військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України, яке відзначається щороку 23 травня. Свято започатковане 2014 року, і у 2014—2017 роках припадало на 16 листопада.

Мета свята — відродження і розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави.

День Героїв

Щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.

День Героїв — це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

23 травня — апостола Симона Зилота; Києво-Братської ікони Божої Матері.

Святий апостол Симон Зилот був сином святого Обручника Іосифа, по плоті братом Господа, і одним із 12 апостолів.

Саме у домі Симона під час його весілля Христос перетворив воду на вино. Вражений дивом, Симон увірував у Господа і, залишивши все, пішов за Ним. Він отримав ім'я "зилота", тобто ревнитель.

У день П’ятидесятниці він прийняв разом з іншими Апостолами дар Святого Духа. Святий апостол Симон проповідував вчення Христа в Іудеї, Єгипті, Лівії, Киринеї і Британії.

В Абхазії Симон був розп’ятий на хресті і похований у місті Нікопсії, неподалік від Сухумі. Згодом (у ХІХ столітті) на місці подвигів святого Апостола, поблизу Іверської гори, був споруджений Новоафонський монастир Симона Кананіта.

Донині збереглася печера, в якій подвизався святий Апостол.

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Василь, Семен, Таїсія, Ян, Юліан, Михайло, Симеон, Емілія, Єфросинія.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції:

23 травня — День святого апостола Симона Зилота. Цього дня жінки йшли до лісу збирати зілля, яке, вважалося цілющим, бо отримувало силу від Симона. Окрім трав, рвали ще й коріння рослин. Потім все це сушили і вживали від різних хвороб: робили ванни, настої для пиття, давали жувати корінь і листя. Копати обов'язково було потрібно до сходу сонця, поки роса опаде на зіллі: інакше вже не поможе зело од усякої хвороби.

Прикмети:

  • У Симонів день йде дощ – варто чекати непогожого літа.
  • Якщо 23 травня не небі весь день тримаються купчасті хмари – попереду кілька сонячних і теплих днів.
  • Кріт навколо нори землю розкидає – прикмета того, що дощ піде
  • До світанку чутно пташині пісні – буде дощ.

Що не можна робити в цей день

  • Працювати у цей день на землі було заборонено, оскільки земля повинна відпочивати.

Читайте також: Девидівська громада живим коридором зустрічала загиблого на війні Героя (ВІДЕО)