Фото ілюстративне
17 травня - Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією, День пульмонолога.

Який сьогодні день

Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства

Дата вибрана у зв'язку з тим, що 17 травня 1865 року в Парижі було підписано першу міжнародну Телеграфну Угоду, і був заснований Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний союз електрозв'язку.

Мета свята - сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій, а також про шляхи подолання "цифрового розриву".

Цього дня вітають усіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань та інших людей, які зайняті у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв'язку входять понад 180 країн.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

17 травня 2017 року за ініціативою ВООЗ проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Мета Дня — підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.

Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Понад 1,5 млрд людей на Землі страждають на це підступне захворювання, водночас майже половина з них не здогадується, що має проблеми з тиском.

За оцінками ВООЗ, 17,5 млн. осіб щороку помирають від інфаркту міокарда та інсульту. Методи виявлення і способи лікування гіпертонії існують і успішно застосовуються на практиці в багатьох медичних установах більшості країн світу.

День пульмонолога

17 травня професійне свято мають пульмонологи - лікарі, які спеціалізуються на діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи.

Цей день офіційно заснували у 1997 році. Цього дня не лише вітають лікарів цієї спеціальності, але й нагадують про необхідність профілактичних оглядів дихальної системи та про підвищення обізнаності суспільства про небезпеку захворювань органів дихання.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

17 травня - мучениці Пелагії; Староруської ікoни Божої Матері.

Свята Пелагія народилася в Тарсі (в Малій Азії) в язичницькій родині. Відрізнялася вона незвичайною красою і блискучою освітою.

Імператор Діоклетіан хотів одружити на Пелагеї свого спадкоємця, але вона відмовила, бо хотіла служити Христу. Прийнявши хрещення, Пелагея вирішила навернути до християнства і свою матір-язичницю, але та упиралася і в злобі привела доньку до відкинутого нею нареченого і віддала її йому в руки. Наречений, знаючи, що Пелагея не відмовиться від християнської віри, і що її будуть катувати, як і інших християн, від великого горя наклав на себе руки.

Тоді ж мати дівчини відвела її до імператора Діолектіана. Побачивши Пелагею, цар сам зачарувався її красою і захотів з нею одружитися. Пелагея відмовила йому. Тоді цар наказав віддати святу діву на муки. Після страшних катувань Пелагею вкинули в розпеченого мідного бика, де вона і віддала Богові душу в 287 році.

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Антоній, Панас, Валеріан, Кирило, Климент, Лазар, Леонтій, Марія, Микита, Никифор, Пелагея, Мирослава, Славомир.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції:

  • Наші пращури на Пелагею чекали сильного дощу, оскільки він приносить врожай.
  • Увечері на Пелагею досвідчені городники проводили обряд, який повинен був захистити посадки від нечистої сили і різних шкідників. Для цього на город виносили тріснутий горщик, клали в нього висмикнуту з коренем кропиву і ставили горщик догори дном на середину середньої грядки. Вважалося, що будь-яка вража сила, доторкнувшись до пекучої кропиві, злякається і втече з городу.

Прикмети:

  • Хрущів багато - буде посуха.
  • Зацвіла калина - можна сіяти на грядки огірки, гарбуз, боби, кукурудзу.
  • Немає роси вранці 17 травня - погода зміниться.
  • Кує зозуля - прикмета до того, що погода буде гарна.

Що не можна робити в цей день

  • Цього дня не можна рубати півня або курку. Хто це зробить, у того більше не буде водитися птиця.
  • Сон проти 17 травня віщує те, що станеться через дванадцять днів. Розповідати про те, що побачили нікому не можна.
  • Також у цей день не можна обривати дерева та кущі.