Фото ілюстративне
"Рівнеоблводоканал" повідомляє, якщо рівняни отримали платіжку за воду, а в ній зайві "куб-два", які не співпадають із тим, що на водолічильнику, це не помилка процівників ановідділу.

"Це означає, що ви подали свої показники не в останній день місяця. А ми, привели їх до загального розрахункового періоду за місяць", - йдеться у дописі на Фейсбук-сторінці.

Як відбувається таке нарахування

До прикладу, ви подали показники свого лічильника 20 числа. Тобто, до кінця місяця залишається ще 10 днів. Воду вам ніхто не перекривав, тож ви продовжуєте нею користуватися, як і раніше. Тому ми до показника вашого лічильника додали середньодобове використання води, спрогнозувавши її приблизну кількість на останній день місяця. Таким чином, і виникли, так звані, «зайві куби» у платіжках.

Якщо я подав показники лічильника і до кінця місяця більше не користувався водою, а за зайві куби, які мені нарахували, всеодно заплатив

Оплачені вами «куби» нікуди не діваються і ви зможете їх використати у будь-який момент.

Для чого це робиться

Законодавець передбачив спеціальну «Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». Відповідно до неї обрахунок має проводитися в останній день календарного місяця.
Тому ми приводимо цей процес у відповідність до вимог чинного законодавства.
Окрім того, це дозволить зменшити фінансове навантаження на мешканців багатоквартирних будинків за рахунок зменшення небалансу, що виникав між поданими показниками лічильників у різні дні і загальною кількістю води, що була подана до будинку. Адже його плату доведеться розподіляти між всіма мешканцями будинку.

Як довго триватимуть нарахування таких «зайвих кубів»

Цей процес тимчасовий і носить виключно індивідуальний характер. Щойно ви почнете подавати показники свого лічильника в останній день календарного місяця, нарахування «додаткових кубів» припиняться.

Читайте також: На Рівненщині деякі АЗС заправлятимуть лише транспорт критичної інфраструктури (ВІДЕО)