Фото ілюстративне
23 квітня відзначається Страсна субота або Велика Субота. Це останній день Великого посту і підготовка до Великодня 2022. У Велику Суботу прийнято допомагати іншим. Також господині готують частування і Великодній кошик.

Щороку в суботу перед Великоднем в Єрусалимі відбувається сходження Благодатного вогню. Багато тисяч паломників збираються в цей день в храмі Воскресіння Христового, щоб спостерігати одне з головних чудес православної церкви. Переказ стверджує, що рік, коли Благодатний вогонь на зійде на землю, стане останнім перед Страшним судом.

Велику суботу в народі називають Тихою суботою, так як в цей день не прийнято веселитися і розважатися, варто утриматися і від різних сварок. Великим гріхом вважають в цей день лихослів'я і лайку, тому потрібно стежити за своєю мовою.

У цей день не можна відмовляти людям в проханнях. Також у Велику суботу не згадують покійних, це означає, що не ходять на кладовище. Кожен віруючий напередодні великого свята повинен постаратися вести себе праведно, не сваритися ні з ким, не лаятися і утриматися від з'ясування відносин.

Велика субота - день доброти, примирення і всепрощення. Сьогодні обов'язково попросіть вибачення у всіх, кого ви могли образити. Помиріться з усіма, з ким ви в сварці - не затьмарювати завтрашній свято негативними почуттями та емоціями.

Також в суботу перед Великоднем обов'язково потрібно роздати милостиню всім потребуючим, яких ви зустрінете на своєму шляху. Ну а родичі і близькі вам люди не повинні залишитися без великодніх подарунків.

Що не можна робити 23 квітня у Велику Суботу

 • Не можна їсти їжу, яку приготували за допомогою термічної обробки.
 • Не можна вживати спиртні напої.
 • Не можна розговлятися з третьої години ночі Страсної суботи до самого ранку неділі.
 • Не можна займатися рукоділлям.
 • Не можна працювати в саду.
 • Не можна ходити на риболовлю.
 • Не можна ображати тварин.
 • Не варто купатися в цей день.
 • Не можна влаштовувати вечірки і сильно веселитися, танцювати, співати.
 • Не можна в цей день ходити на кладовище.
 • Не можна сваритися, битися, лаятися і злословити.
 • Не можна відмовляти людям, якщо попросили про допомогу.
 • Не можна віддавати нічого з дому.
 • Не можна позичати гроші.

Прикмети у Велику суботу

У цей день великим гріхом вважається сміятися і веселиться. У народі кажуть, що хто буде сміятися в Страсну суботу, той весь наступний рік буде плакати.

Як і в попередні два дні, в суботу перед Великоднем нічого не можна віддавати з дому, хто б у вас що не просив. Таким чином ви можете віддати своє здоров'я, благополуччя, удачу.

Якщо погода у Велику суботу буде теплою і ясною, то і літо буде жарке і посушливе. А якщо в цей день холодно і дощитиме, то і літо буде прохолодним.

Також, згідно з прикметою, неспання в ніч на Великдень сприяє міцному здоров'ю, гарному врожаю, дівчатам допоможе бути щасливими в заміжжі, а юнакам обіцяє вдале полювання.

Який сьогодні день

В Україні 23 квітня святкують Всеукраїнський день психолога. Психологія як наука сформувалася наприкінці 19 століття. У 1879 році німецький філософ і психолог Вільгельм Вундт відкрив у Лейпцигу першу в світі психологічну лабораторію, де він почав досліджувати феномени свідомості.

Нині психологи широко затребувані в суспільстві. Вони допомагають людям долати психологічні проблеми, оцінюють, діагностують і вивчають поведінку і розумові процеси, проводять дослідження та надають психологічну допомогу.

23 квітня відзначають Всесвітній день книги та авторського права. У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права. Його щорічно святкують від 1996 року, віддаючи шану авторам та книгам. Головна мета дня – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, надання доступу до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини, сприяти поширювати задоволення від книжок і читання.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо.

Щороку ООН обирає нову Світову столицю книги. Обране місто проводить заходи щодо популяризації літератури і читання. Головне ж святкування відбувається щорічно в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Туди запрошують продавців книг, видавничі компанії та митців, щоб поділитися своєю пристрастю до книг та читання.

23 квітня святкують Міжнародний день англійської мови. Свято було засновано ООН у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН. Дата 23 квітня була вибрана як день, коли традиційно відзначається день народження та день смерті Вільяма Шекспіра.

Міжнародний день іспанської мови або День іспанської мови в ООН відзначається 23 квітня. Свято було засновано ООН в 2010 році з метою святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН. Дата святкування встановлена ООН в день відзначення смерті Мігеля Сервантеса.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

23 квітня Православна Церква вшановує пам'ять мучеників Терентія, Африкана, Максима, Помпи, Зинона, Олександра, Феодора та інших. Вони постраждали в Африці, в III столітті, від правителя Фортуната.

До правителя було приведено безліч християн, і багато хто з них, побачивши приготовані для муки, відреклися, але святі мученики зважилися на усі муки заради Христа. Під час їхніх страждань ідольський храм, що був неподалік місця страти, раптом зруйнувався, а всі статуї в ньому розбилися.

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Олександр, Африкан, Зенон, Максим, Терентій, Федір, Яків.

Читайте також: Юна художниця з Рівненщини волонтерить з перших днів війни (ВІДЕО)